Interpretacje

Interpretacja
08.02.2012 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur VAT korygujących wystawionych przez Sprzedających w sytuacji, gdy po przeprowadzeniu transakcji przeniesienia na rzecz Spółki baz klientów Sprzedających, cena sprzedaży ulegnie zwiększeniu na skutek ziszczenia się warunku przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego oraz dokonania takiego odliczenia w okresie rozliczeniowym

Interpretacja
28.05.2008 Podatki

Czy Spółka ma prawo do obniżenia podatku należnego o zryczałtowany podatek naliczony z faktury RR, jeśli zapłaciła należność w dniu następnym po dniach wolnych od pracy, w których przypadał termin płatności?Czy Spółka ma prawo do obniżenia podatku należnego o zryczałtowany podatek naliczony z faktur RR, w miesiącu, w którym dokonała kompensaty do pełnej wartości faktury RR?

Interpretacja
28.05.2008 Podatki

Czy Spółka ma prawo do obniżenia podatku należnego o zryczałtowany podatek naliczony z faktury RR w miesiącu, w którym dokonała zapłaty, chociaż termin zapłaty określony w umowie lub na fakturze przypada w miesiącu następnym?Czy Spółka ma prawo do obniżenia podatku należnego o zryczałtowany podatek naliczony z faktur RR, w miesiącu, w którym dokonała przelewu części wartości faktury po kompensacie,

Interpretacja
26.06.2006 Podatki

1) Czy w sytuacji, gdy Spółka wykazała VAT należny w wysokości wyższej, niż była zobowiązana ( wskutek błędnego zastosowania przepisów ) oraz nie odliczała podatku naliczonego VAT, zaś kwoty wykazanego VAT należnego oraz nieodliczonego VAT naliczonego zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów możliwe jest zastosowanie art. 12 ust. 4 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych poprzez rozpoznanie

Interpretacja
25.01.2006 Podatki

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług transportowych. Do tego celu wykorzystuje on zaliczony do środków trwałych samochód marki Volkswagen Furgon o ładowności - 1.070 kg, liczbie miejsc - 6 (w dwóch rzędach) i masie całkowitej - 2.575 kg. Obecnie ze względu na parametry techniczne pojazdu nie ma możliwości odliczania podatku VAT od zakupionego do niego paliwa. Podatnik

Interpretacja
16.11.2005 Podatki

Spółka zadała pytanie, czy w przypadku gdy koszty prezentów (akcji promocyjnej) przekraczają w danym roku podatkowym limit, o którym w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r . Nr 54, poz. 654 ze zm.) Spółka ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego (także w części przekraczającej ww. limit.).

Interpretacja
13.04.2005 Podatki

W deklaracji podatkowej dla celów podatku od towarów i usług za miesiąc październik 2004 r. Spółka wykazała kwoty podatku należnego z tytułu importu usług wynikające z czterech faktur VAT, wystawionych przez kontrahenta w dniach 31.08.2004r., oraz 30.09.2004 r. Przedmiotowe faktury wpłynęły do Jednostki dnia 21 października 2004 r., a dokumentowały wykonanie usług w miesiącach sierpniu 2004 r. i wrześniu

Interpretacja
22.03.2005 Podatki

Pytanie Podatnika dotyczy zakresu stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do możliwości korekty rozliczenia podatku VAT z tytułu nie ujęcia w pierwotnej deklaracji całości podatku naliczonego?

Interpretacja
18.10.2004 Podatki

Czy zostało utracone bezpowrotnie prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur VAT, dokumentujących nabycie usług takich jak dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków tzw. media, otrzymanych przez Spółkę kilka miesięcy po upływie terminu płatności określonych w tych fakturach ?

Interpretacja
09.08.2004 Podatki

Spółka przekazuje rolnikowi ryczałtowemu zaliczki na poczet dostawy towarów. Wątpliwości Spółki dotyczą konieczności potwierdzenia czynności przekazania zaliczki fakturą VAT oraz możliwości dokonania obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wykazanego w tych fakturach.

Interpretacja
15.06.2004 Podatki

Wątpliwości Podatnika dotyczą możliwości obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług służących remontowi budynku w związku z faktem, iż sprzedaż budynku była zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
22.03.2004 Podatki

Czy kwota podatku akcyzowego w miesiącu zapłaty faktury może zwiększać podatek naliczony, o którym mowa w art. 19 ust. 1 i 2 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym?

Interpretacja
29.08.2003 Podatki

Czy występuje prawo do obniżenia należnego podatku akcyzowego o podatek zapłacony przy nabyciu oleju napędowego przeznaczonego do wytworzenia paliw?