Postanowienie sądu o stwierdzenie zasiedzenia na rzecz spadkobiercy nie powoduje odnowienia obowiązku podatkowego w PSD tytułem spadku. Nie można złożyć korekty SD-Z2 zmieniając osobę spadkodawcy lub dopisując nowy składnik masy spadkowej.
Obowiązek podatkowy z tytułu zasiedzenia stwierdzonego na rzecz zmarłej matki.
Określenie od której daty należy liczyć termin pięciu lat od końca roku kalendarzowego, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku nabycia własności nieruchomości w drodze zasiedzenia.
W zakresie skutków podatkowych zasiedzenia udziału w nieruchomości.
Określenie od której daty należy liczyć termin pięciu lat od końca roku kalendarzowego, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku nabycia własności nieruchomości w drodze zasiedzenia.
Skutki podatkowe nabycia przez zasiedzenie udziału w prawie własności nieruchomości.
Sprzedaż Nieruchomości przez Wnioskodawcę będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Sprzedaż Nieruchomości 2 przez Wnioskodawcę będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Kupujący będzie miał prawo od odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę, pod warunkiem niezaistnienia innych przesłanek negatywnych określonych w art. 88 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomościach oraz nieruchomości - działki
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytej w drodze spadku i zasiedzenia
Skutki podatkowe nabycia przez Wnioskodawczynię tytułem zasiedzenia udziału w nieruchomości oraz skutki podatkowe nabycia przez spadkodawczynię Wnioskodawczyni tytułem zasiedzenia udziału w nieruchomości jeżeli Wnioskodawczyni nie zgłosiła do tej pory do opodatkowania nabycia spadku a treść art. 6 ust. 4.
w zakresie określenia czy: - w związku z nabyciem nieruchomości rolnej w drodze zasiedzenia Wnioskodawca uzyska przychód z działalności rolniczej, - w związku z nabyciem ww. nieruchomości w drodze zasiedzenia wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia.
skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia
Nabycie 35/36 części w prawie własności nieruchomości, o której mowa we wniosku nastąpiło w dniu 1 stycznia 2012 r., co oznacza, że termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca 2012 r. W związku z tym sprzedaż w 2021 r. udziału w nieruchomości nabytego w drodze zasiedzenia również nie będzie stanowiła dla Wnioskodawczyni źródła
Planowana sprzedaż przez Wnioskodawcę nieruchomości nabytej do majątku wspólnego Wnioskodawcy i Jego żony (w drodze zasiedzenia) oraz w drodze spadku po zmarłej żonie nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) w związku z art. 10 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ponieważ
Czy przychód podatkowy osiągnięty przez Sprzedającego z tytułu Transakcji należy kwalifikować, jako przychód z odpłatnego zbycia Nieruchomości, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o PIT, niepodlegający opodatkowaniu PIT pod warunkiem sprzedaży Nieruchomości po upływie 5 lat od momentu nabycia Nieruchomości?
Jeśli prawa posiadane przez ojca Wnioskodawczyni nie były ujawnione w księdze wieczystej, a do momentu zasiedzenia jako właściciel działki widniała Gmina, właścicielem całej nieruchomości, tj. działki wraz z domem, Wnioskodawczyni stała się w momencie zasiedzenia. Z tego też względu, Wnioskodawczyni nabywając nieruchomość poprzez zasiedzenie zerwała uprzednie stosunki prawne dotyczące tejże nieruchomości
Czy prawidłowe jest zaliczenie do wydatków na własne cele mieszkaniowe spłaty kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup zbywanej nieruchomości?
w zakresie określenia, czy w związku z nabyciem w drodze zasiedzenia wskazanych we wniosku nieruchomości, Wnioskodawca uzyskał przychód podlegający opodatkowaniu.
W konsekwencji, odpłatne zbycie przedmiotowej nieruchomości w dniu 22 lutego 2018 r. nabytej przez Wnioskodawcę w drodze zasiedzenia w 2005 r. nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 powołanej wyżej ustawy, ponieważ sprzedaż nieruchomości nastąpiła po upływie pięcioletniego terminu, o którym mowa w tym przepisie. W związku z tym na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek złożenia