Skutki podatkowe pobierania zasiłku z tytułu inwalidztwa z Wielkiej Brytanii.
Ulga prorodzinna (przekroczenie dochodów, osoba samotnie wychowująca dziecko).
Opodatkowanie zasiłku macierzyńskiego, renty socjalnej i rodzinnej wypłacanych z Polski po przeprowadzce do Szwajcarii.
Opodatkowanie w Polsce zasiłku wdowiego z USA otrzymanego na podstawie amerykańskich federalnych przepisów emerytalno-rentowych.
Skutki podatkowe otrzymanego w 2022 r. zasiłku chorobowego z Niemiec
Moment rozpoznania przychodu z tytułu wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych na Litwie - Zasiłek macierzyński.
Opodatkowanie renty wypadkowej i zasiłku pielęgnacyjnego otrzymywanego z Niemiec.
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi abolicyjnej w związku z otrzymywaniem zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku chorobowego i zasiłku rehabilitacyjnego z Austrii.
Preferencyjne rozliczenie dochodów po rozwodzie za 2021 r. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej pełnoletnie dziecko, z przyznanym zasiłkiem pielęgnacyjnym i prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (skalą podatkową).
opodatkowanie wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych
w zakresie braku opodatkowania świadczenia usług opiekuńczych oraz zapewnienia pobytu w DPS oraz braku opodatkowania środków pieniężnych związanych z nienależnie pobranymi świadczeniami rodzinnymi i zasiłkami.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wymienionych w pkt A i B opisu sprawy oraz podlegania opodatkowaniu środków pieniężnych, o których mowa w punktach C i D opisu sprawy.
Na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek alimentacyjny, zatem przy ustanowieniu w 2015 r. opieki prawnej nad pełnoletnim ubezwłasnowolnionym krewnym (bratem stryjecznym męża), Wnioskodawczyni nie spełnia warunków do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej, o której mowa w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie zasiłku dla owdowiałego rodzica otrzymywanego z Wielkiej Brytanii.
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
W niniejszej sprawie wypłata wyższych kwot zasiłku chorobowego i macierzyńskiego wynika z winy pracodawcy (pomyłki pracownika biura rachunkowego, któremu powierzono obsługę kadrowo-płacową). Natomiast w świetle zacytowanych przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych skutki błędnego ustalenia podstawy wymiaru zasiłku ponosi wyłącznie pracodawca (płatnik). Dokonując takiej wypłaty Wnioskodawca
Uznanie usług opiekuńczych oraz umieszczenia osób potrzebujących w Domach Pomocy Społecznej za usługi niepodlegające opodatkowaniu.
Opodatkowanie jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu śmierci współmałżonka i świadczenia pieniężnego dla rodzica z tytułu śmierci współmałżonka otrzymywanego z Wielkiej Brytanii