Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu kwoty wadium wpłaconej przez oferenta, który wygrał przetarg
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Brak obowiązku zwrotu podatku VAT w związku z otrzymaniem faktur korygujących mimo braku zwrotu wpłaconych zaliczek.
Nieuznanie przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo oraz zorganizowaną część przedsiębiorstwa, zwolnienie z opodatkowania sprzedaży Nieruchomości i rezygnacja z tego zwolnienia oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
1) Czy do okresu co najmniej 2 lat nieprzerwanego spełniania warunków wskazanych w art. 24m ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT, o którym mowa w art. 24m ust. 2 ustawy o CIT wlicza się także okres spełniania tych warunków przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2022 r., tj. przed wejściem w życie przepisów Rozdziału 5b ustawy o CIT dotyczących spółek holdingowych? 2) Czy dochód osiągnięty przez Wnioskodawcę w
Obowiązek wystawienia faktury zaliczkowej z tytułu otrzymania zaliczki.
Obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego związanego z zaliczką na zakup lokalu z powodu odstąpienia od umowy.
Wykazania podatku VAT na fakturze zaliczkowej dokumentującej otrzymanie zadatku /zaliczki na poczet przyszłej dostawy nieruchomości gruntowej o przeznaczeniu budowlanym (gruntu budowlanego) opodatkowanej VAT oraz prawa do odliczenia VAT w miesiącu otrzymania stosownej faktury zakupowej.
Spółka powinna rozliczyć podatek należny VAT (rozpoznać obowiązek podatkowy) z tytułu płatności (udokumentowanych FPZ i FZ) w momencie ich otrzymania. FPZ zostały wystawione zgodnie z regulacjami Ustawy VAT jako faktury wystawione na 30 dni przed otrzymaniem zapłaty zgodnie z art. 106f ust. 1 i 106i ust. 7 pkt 2 ustawy VAT.
Opodatkowanie transakcji zbycia nieruchomości, możliwości zastosowania zwolnienia od podatku oraz prawa do obniżenia kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego.
zasadność wystawienia faktury korygującej przez Wnioskodawcę 2, w której skoryguje On „do zera” kwotę zaliczki wynikającej z Pierwotnej Faktury Zaliczkowej, terminu rozliczenia Pierwotnej Faktury Zaliczkowej, faktury korygującej „do zera” oraz Nowej Faktury Zaliczkowej oraz prawa Wnioskodawcy 2 do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej Nowej Faktury Zaliczkowej wystawionej wcześniej niż 30 dni
Czy uzyskane kwoty w formie zaliczki i zadatków na podstawie umowy przedwstępnej, tj. przed datą zawarcia umowy sprzedaży i wydatkowane na zakup kolejnego mieszkania, jego remont, opłaty notarialne i prowizję pośrednika Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczyć jako dochód zwolniony z opodatkowania i tym samym skorzystać z ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym
Czy w przedstawionym stanie faktycznym do wydatku na podstawie umowy deweloperskiej ma zastosowanie zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z zawarciem umowy deweloperskiej i faktycznym wydatkowaniem na poczet ceny lokalu mieszkalnego kwot uzyskanych ze sprzedaży w 2012 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. Wnioskodawca korzysta w zakresie tych wydatkowanych kwot ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z zawarciem umowy deweloperskiej i faktycznym wydatkowaniem na poczet ceny lokalu mieszkalnego kwot uzyskanych ze sprzedaży w 2012 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. Wnioskodawca korzysta w zakresie tych wydatkowanych kwot ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
rozliczenie dostawy wyrobów stalowych (odwrotne obciążenie), od których pobrano opodatkowane zaliczki
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
Czy otrzymane od nabywcy zaliczki (80% umówionej ceny) stanowią w roku 2007 przychody przyszłych okresów i czy przychody te zostaną przekwalifikowane jako przychody bieżącego okresu w 2008 r. z chwilą podpisania umowy ostatecznego przeniesienia prawa własności na nabywcę gruntów?Czy otrzymane przez Spółkę 2/3 wynagrodzenia za prace wyburzeniowe w 2007 r. stanowią przychód roku 2007, a poniesione w
Czy przychód z tytułu sprzedaży albo przeniesienia własności lokali mieszkalnych/usługowych lub udziałów we współwłasności lokalu niemieszkalnego garażu wielostanowiskowego powstaje w momencie podpisania aktu notarialnego przenoszącego własność przedmiotu umowy zobowiązującej na klienta, również w sytuacji gdy przed tą datą Spółka otrzymała zapłatę całości ceny w postaci zaliczek od klientów, które
Czy po wydaniu orzeczenia przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości z dnia 18 lipca 2007 r. sygn. C-277/05 zaliczki i zadatki podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, o którym mowa w art. 19 ust. 11 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Czy w części, która dotyczy trzech niesprzedanych mieszkań, za które jako właściciel Strona ponosi koszty ich utrzymania może odliczyć podatek naliczony?
Czy powstały różnice kursowe na zapłacie zobowiązań lub od własnych środków trwałych na rachunku: (1) W sytuacji przekazania w 2005 r. na rzecz zbywcy Centrum Handlowego zadatku w EUR, środki na rzecz którego Spółka pozyskała zaciągając pożyczkę w EUR, a pożyczkodawca wpłacił kwotę pożyczki bezpośrednio na konto zbywcy Centrum? Jeśli tak, to jak obliczyć różnice kursowe? Spółka 29.03.2006 r. zawarła