Zakup usługi przygotowania dokumentacji zgłoszeniowej prawa ochronnego na wzór użytkowy, dla produktów Spółki przedstawionych w opisie stanu faktycznego, oraz dokonanie zgłoszenia do odpowiedniego zagranicznego organu, łącznie z kosztami wymaganych tłumaczeń na język obcy, jest kosztem kwalifikowanym ulgi B+R, o której mowa w art. 18d ust. 1, zgodnie z art. 18d ust. 2 pkt. 5) ppkt a), niezależnie od
Obowiązki płatnika - wypłata wynagrodzenia twórcy projektu wynalazczego.
Brak możliwości opodatkowania przychodów z dzierżawy Wzorów Wspólnotowych ryczałtem ewidencjonowanym.
Państwa stanowisko w zakresie ustalenia, czy: 1. prowadzone przez Państwa prace opisane w pkt 1.1. spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w przepisach ustawy o CIT – jest prawidłowe, 2. Wnioskodawca jest uprawniony do uwzględniania w podstawie obliczania Ulgi Wydatków Pracowniczych i Składek, opisanych w pkt 1.3: ‒ w zakresie wynagrodzenia za czas nieobecności (np. wynagrodzenia
w zakresie preferencyjnego opodatkowania stawką 5% dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX)
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania w odniesieniu do dochodu uzyskiwanego z tytułu przenoszenia autorskich praw majątkowych do wzoru użytkowego tworzonego i rozwijanego przez Zainteresowanego.
Brak zastosowania ograniczeń wynikających z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług informatycznych, nabywanych w ich ramach licencji, kosztów opłat za przeniesienie praw do sprzedaży oraz kosztów opłat za prawo do sprzedaży towarów (licencja na wzór przemysłowy).
Czy przychody uzyskiwane przez podatnika ze sprzedaży licencji na wzór użytkowy należy zaliczyć do przychodów z praw majątkowych i zastosować 50% koszty uzyskania przychodu?W jaki sposób udokumentować uzyskanie powyższego przychodu?
Czy udzielenie licencji na użytkowanie i rozprowadzanie zaprojektowanych wzorów użytkowych opakowań podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?