Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem odszkodowania wynikającego z ugody mediacyjnej.
W zakresie ustalenia, czy kwota otrzymanego odszkodowania przez Wspólnotę Mieszkaniową będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania w kwocie brutto z tytułu skrócenia okresu wypowiedzenia.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Komandytariusz osiągnie przychód z tytułu udziału w zyskach Spółki w związku z osiągnieciem celu inwestycyjnego w dacie wypłaty udziału w zysku. Na tej podstawie wystąpienie ze Spółki przez wspólnika Spółki w trakcie roku obrotowego, ale po zakończeniu Okresu Rozliczeniowego Sprzedaży Udziałów, w którym wystąpi Transakcja nie będzie stanowiło przyczyny korekty przychodu Komandytariusza z tytułu udziału
Obowiązek poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconego świadczenia (odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia).
W zakresie obowiązków płatnika z tytułu opodatkowania odszkodowania wypłaconego pracownikowi w związku z niezgodnym z prawem wypowiedzeniem warunków pracy i płacy.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (za porozumieniem stron).
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
w zakresie ustalenia, czy wydatki związane z zapłatą wynagrodzeń wraz z odsetkami z tytułu nieterminowej wypłaty w ustalonym terminie, wynagrodzeń wraz z odsetkami z tytułu nieterminowej wypłaty w ustalonym terminie zasądzone wyrokami sądowymi oraz odszkodowania z tytułu niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy będą mogły być uznane przez Spółkę jako koszty uzyskania przychodu
1) Zasadność potrącenia z kwoty ustalonego odszkodowania zaliczki na podatek dochodowy. 2) Zasadność skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych określonego w art. 21 ust. 1 pkt 3 lub 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zwolnienie z opodatkowania rekompensaty wypłaconej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę na podstawie porozumienia.
Zwolnienie przedmiotowe w związku z wypłatą odszkodowania za niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę oraz odprawy pieniężnej przyznanej na podstawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
Czy odszkodowanie z tytułu niezgodnego z przepisami wypowiedzenia umowy o pracę zasądzone wyrokiem sądu jest wolne od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy odsetki zasądzone tym wyrokiem podlegają opodatkowaniu?
Czy dodatkowe odszkodowanie wypłacone na podstawie Porozumienia ze Związkami Zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Obowiązki płatnika w związku z wypłaceniem odszkodowania pracownikowi po ugodzie sądowej
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia, w wysokości wynikającej z art. 471 Kodeksu pracy.
Odszkodowanie wypłacone najemcy za wcześniejsze niż wynika to z wypowiedzenia umowy opuszczenie lokalu
Opodatkowanie wynagrodzenia otrzymanego z tytułu wypowiedzenia umowy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej kwotę zapłaconą w związku z wypowiedzeniem umowy
Czy odszkodowanie, wynegocjowane w ramach ugody zawartej przed Sądem Pracy w sprawie o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę powinno zostać przez pracodawcę pomniejszone o pobraną zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
1. Czy w przypadku wypowiedzenia przez Wnioskodawcę umowy Spółki (komandytowej) i otrzymania przez niego z tytułu wystąpienia ze Spółki (komandytowej) składników majątku innych niż środki pieniężne, tj. udziałów w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, po stronie Wnioskodawcy występującego ze Spółki powstanie przychód?2. Czy przychód podatkowy powstanie w momencie ewentualnego odpłatnego zbycia
1. Czy w przypadku wypowiedzenia przez Wnioskodawcę umowy Spółki (komandytowej) i otrzymania przez niego z tytułu wystąpienia ze Spółki (komandytowej) składników majątku innych niż środki pieniężne, tj. udziałów w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, po stronie Wnioskodawcy występującego ze Spółki powstanie przychód? 2. Czy przychód podatkowy powstanie w momencie ewentualnego odpłatnego zbycia