Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku do odprowadzania podatku VAT od otrzymywanego wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy z Powiatem, której przedmiotem jest świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Uznanie, że kwota wynikająca z Ugody zawartej między stronami, stanowi zwiększenie wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług na podstawie Umowy i tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, oraz prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury wystawionej przez Wykonawcę będącej rezultatem Ugody stanowiącej o zwiększeniu wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług na podstawie Umowy.
1. Czy w związku z Podziałem po stronie Spółki nie powstanie dochód (przychód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. 2. Czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniony do wykazania jako kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16a-16m Ustawy o CIT, dotyczących składników majątkowych wchodzących w skład wydzielanego ZCP za miesiąc Podziału. 3. Czy Spółka Przejmująca
W zakresie rozliczania przez płatnika dochodów pracownika z tytułu umowy o pracę i z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej oraz stosowania do tych dochodów ulgi dla młodych.
W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).
Zasądzone odsetki od nieterminowo wypłaconego wynagrodzenia z tyt. zakazu konkurencji mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w momencie ich faktycznej zapłaty. Oznacza to, że do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć można faktycznie zapłacone odsetki.
W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace spełniają definicje działalności badawczo-rozwojowej, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych.
W zakresie ustalenia czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że wynagrodzenie zapłacone z góry przez kontrahenta na rzecz Spółki za świadczone przez nią usługi powinno być rozpoznawane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c ustawy CIT, jako przychód w ostatnim dniu każdego okresu rozliczeniowego przyjętego w zawartej przez Spółkę Umowie.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodu za pracę wykonywaną w Islandii.
Czy opisane w stanie faktycznym (winno być: stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym) prace prowadzone przez Wnioskodawcę stanowią działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2020, poz. 1406 ze zm., dalej jako „Ustawa o CIT”)? Czy koszty wskazane w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego stanowią
Rozliczenie dochodów uzyskanych w 2021 r. z pracy w Irlandii, zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia.
1. Czy prace realizowane w ramach działalności Wnioskodawcy, rozpoznawane wewnętrznie przez Wnioskodawcę jako działalność B+R, stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 pdoprU a w konsekwencji, czy koszty kwalifikowane tych prac objęte są ulgą opisaną w art. 18d ust. 1 pdoprU („Ulga B+R”)? 2. Czy odpisy amortyzacyjne od stanowiących środek trwały maszyn i aparatów badawczych
Obowiązek wystawienia przez płatnika informacji PIT-11 i PIT-R w związku z wypłatą pozaetatowym członkom Kolegium Odwoławczego wynagrodzenia za udział w posiedzeniach.
1. Czy należności, o których mowa w art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”) oraz składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: „składki na ubezpieczenie społeczne”), w części finansowanej przez Spółkę jako płatnika składek, przysługujące Pracownikom,
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikowi wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Obowiązek podatkowy i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Finlandii.
Obowiązek podatkowy i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Wielkiej Brytanii.