Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania z Japonii na podstawie wyroku sądowego.
Skutki podatkowe otrzymania od banku zasądzonej należności głównej i odsetek ustawowych za opóźnienie.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Moment powstania obowiązku podatkowego i przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur, do zapłaty których zobowiąże Wnioskodawcę wyrok sądowy.
Nieuznanie zasądzonej przez sąd kwoty za ustanowienie służebności drogi koniecznej za kwotę netto
Poniesione przez Państwa wydatki z tytułu wypłaty zasądzonego zadośćuczynienia wraz z odsetkami za opóźnienie na rzecz rodziny Ofiary oraz zasądzonego odszkodowania dla Powodów wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie pomimo, że nie zostały przez ustawodawcę wymienione w katalogu kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów, tj. w art. 16 ust. 1 updop, nie zostały jednak poniesione w celu
Obowiązki płatnika w zakresie opodatkowania świadczenia zasądzonego wyrokiem sądu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków inwestycyjnych, na bieżąco i przy zastosowaniu korekty oraz wydatków bieżących, na bieżąco i przy zastosowaniu korekty.
W zakresie dokonywania odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej przez jednego rodzica wykonującego władzę rodzicielską.
Zwolnienie z opodatkowania rekompensaty wypłaconej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę na podstawie porozumienia.
Czy zwrot darowizny na rzecz Wnioskodawczyni należało zgłosić do Urzędu Skarbowego na druku SD-Z2 w ciągu 6 miesięcy od uprawomocnienia wyroku?
Czy od zasądzonej należności z tytułu wynagrodzenia za pracę w postaci zasądzonego dodatku wyrównawczego zakład pracy postąpił prawidłowo obliczając należną zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 18%, przekazując ją do Urzędu Skarbowego w terminie do 20 stycznia 2013 r.
Czy rentę skapitalizowaną i rentę wyrównawczą oraz odsetki ustawowe od obydwu wypłat należy opodatkować a co za tym idzie wystawić PIT-8C?
Czy nagroda wypłacona na podstawie wyroku sądowego na rzecz byłego pracownika stanowi jego przychód ze stosunku pracy określony w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?