Czy w przypadku wygaśnięcia z mocy prawa zobowiązań finansowych w postaci pożyczek oraz naliczonych od nich odsetek na skutek likwidacji i wykreślenia Spółki z Krajowego Rejestru Sądowego po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
1. Czy wygaśnięcie zobowiązania do wykupu obligacji i zapłaty ewentualnych odsetek na skutek konfuzji wzajemnych zobowiązań i wierzytelności prowadzi po stronie Wnioskodawcy do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu CIT? 2. Czy Wnioskodawca powinien zaliczyć wartość odsetek związanych z planowanym wykupem obligacji, które w związku z połączeniem Stron wygasły i nie zostały zapłacone obligatariuszowi
Czy wygaśnięcie zobowiązania do wykupu obligacji i zapłaty ewentualnych odsetek na skutek wzajemnych zobowiązań i wierzytelności prowadzi po stronie Wnioskodawcy do powstania kosztów uzyskania przychodów?
Czy zobowiązanie podatkowe z tytułu PCC wygasło w całości na skutek zapłaty przez Spółkę PCC pomimo tego, że zobowiązanym do zapłaty PCC był notariusz?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków otrzymania środków pieniężnych oraz składników majątkowych w wyniku likwidacji spółki komandytowej powstałej w wyniku przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej oraz konsekwencji podatkowych wygaśnięcia zobowiązania w wyniku likwidacji spółki komandytowo-akcyjnej posiadającej
Uprawnienia do korekty przychodów i kosztów w związku z finalnym określeniem udziału w prawie do udziału w zysku spółki komandytowej oraz naliczania odsetek za zwłokę od zaliczek na podatek dochodowy.
Czy, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, na skutek konfuzji wierzytelności Wnioskodawcy i zobowiązania Wspólnika kwota naliczonych odsetek od pożyczki udzielonej Wspólnikowi będzie stanowiła przychód podatkowy Wnioskodawcy?
w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia w celu umorzenia, umorzenia lub odpłatnego zbycia części udziałów innych spółek uprzednio nabytych w związku z likwidacją lub umorzeniem udziałów w Spółce kapitałowej z siedzibą na Cyprze oraz skutków podatkowych związanych z wygaśnięciem zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki Cypryjskiej w wyniku konfuzji
Czy wygaśnięcie zobowiązania w drodze tzw. konfuzji, w wyniku połączenia Wnioskodawcy ze Spółką zależną doprowadzi do powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych odnoszących się do odpisów amortyzacyjnych zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów.
Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?
Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: - opodatkowania otrzymanej w wyniku likwidacji Spółki Jawnej wierzytelności , - opodatkowania otrzymanych w wyniku likwidacji Spółki Jawnej środków pieniężnych, - powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Jawnej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania poprzez konfuzję, - opodatkowania otrzymanej zaliczki na poczet likwidacji Spółki Jawnej, - powstania przychodu
Czy zapłata podatku dochodowego od sprzedaży akcji przez Kupującego na podstawie zawartej między stronami umowy sprzedaży z tytułu zbycia akcji, do której zobowiązany jest Wnioskodawca, spowoduje wygaśnięcie zobowiązania podatkowego w stosunku do Wnioskodawcy?
Czy konfuzja będzie następstwem połączenia Wnioskodawcy z SKA, będzie prowadziła do powstania dla Wnioskodawcy przychodu lub/i kosztu w podatku dochodowym od osób prawnych z jakiegokolwiek tytułu?
W związku z przedstawionym opisem zdarzenia przyszłego Spółka wnosi o potwierdzenie, iż w przypadku, w którym wygaśnięcie zobowiązań Spółki nastąpi przed dniem przekazania do używania danego środka trwałego, w jego wartości początkowej powinny zostać uwzględnione wszystkie odsetki naliczone do dnia wygaśnięcia zobowiązania?
1.Czy w przypadku, gdy Spółka nie posiada zaległości podatkowych, możliwe jest zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług lub jej części na poczet zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za korzystanie ze środowiska? 2.W którym momencie następuje zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług na poczet powyższych zobowiązań? 3.Czy zaliczenie kwoty zwrotu podatku
Czy wniesienie przez Nowego Wspólnika do Pożyczkobiorcy wierzytelności z tytułu odsetek od pożyczki zaciągniętej przez Pożyczkobiorcę u Nowego Wspólnika (oraz ewentualnie z tytułu niespłaconego kapitału pożyczki), na skutek czego dojdzie do wygaśnięcia tej wierzytelności w drodze konfuzji, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym? (pytanie