W przedmiotowej sprawie wykonanie przez Wnioskodawcę, zgodnie z zawartą umową skonkretyzowanego świadczenia, polegającego na wydaniu danej publikacji, w zamian za środki finansowe w postaci dofinansowania, stanowi odpłatną dostawę towaru w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. Dlatego też dotacja otrzymana przez
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego dotyczącej wydatków związanych z zakupem paliwa, rat leasingowych oraz wszelkich innych kosztów bieżącej eksploatacji przedmiotowego kampera, którego dotyczy pytanie, gdyż pojazd ten nie spełnia warunków, o których mowa w art. 86a ust. 3 pkt 1 lit. a w związku z art. 86a ust. 4 pkt 1 ustawy o VAT.
Świadczenia polegające na bezpośrednim pokrywaniu lub refundacji przez Wnioskodawcę kosztów dojazdów, wyżywienia, zakwaterowania innych niezbędnych wydatków związanych z podróżą, osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, mającym miejsce zamieszkania w Polsce oraz nierezydentom, którzy nie przedstawią certyfikatu rezydencji, stanowią przychód podlegający opodatkowaniu w Polsce korzystający ze
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w związku z realizacją projektu.
1. Czy należy opodatkować podatkiem od towarów i usług otrzymaną część dotacji podmiotowej w związku ze zmianą ceny (z 1,50 na 0 zł) w kwocie określonej w piśmie Burmistrza jako dotacja na zadanie i jaką stawką podatku VAT? 8% bo taka stawka obowiązywałaby przy sprzedaży czasopisma czy też stawką podstawową? 2. Czy w związku z faktem rozdawania czasopisma za darmo i pobieraniem nadal opłat za zamieszczane
Czy sprzedaż wydrukowanych książek i czasopism z własnego materiału, oznaczonych symbolami ISBN i ISNN, może być traktowana jako dostawa opodatkowana stawką 5% podatku od towaru i usług?
Czy na podstawie przedstawionego statutu i opisu działań Stowarzyszenia USC prowadzona przez Stowarzyszenie działalność jest działalnością oświatową w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy dochód Stowarzyszenia USC może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w części przeznaczonej na cele statutowe?
Datą powstania przychodu będzie dzień wystawienia przez Wnioskodawczynię faktury. Natomiast wysokość przychodu należy ustalić zgodnie z kwotą należną z tytułu sprzedaży dokonanej w okresie za jaki faktura jest wystawiona.
Stawka podatku dla dostawy książek-albumów oraz czasopism specjalistycznych.
Stawka podatku dla dostawy książek-albumów oraz czasopism specjalistycznych.
Obowiązek podatkowy w przypadku ponownego przekazania do dystrybucji książek, które zostały wcześniej pobrane i zwrócone prze dystrybutora wydawcy po upływie 120 dni od ich pobrania.
Obowiązek podatkowy w przypadku ponownego przekazania do dystrybucji książek, które zostały wcześniej pobrane i zwrócone prze dystrybutora wydawcy po upływie 120 dni od ich pobrania.
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż w przypadku ponownego przekazania do dystrybucji książek, które zostały wcześniej pobrane i zwrócone przez Dystrybutora Wydawcy po upływie 120 dni od ich pobrania (dostawa i zwrot książek zostały odpowiednio udokumentowane fakturą i fakturą korygującą), Wydawnictwo powinno rozpoznawać obowiązek podatkowy w opisanym powyżej modelu dystrybucji, zgodnie z art. 19
Czy po zmianie art. 7 ustawy o podatku od towarów i usług przekazywanie bezpłatne egzemplarzy czasopism i książek w takiej formie spełnia wymogi przepisu art. 7 ust. 7 ustawy poprzez uznanie przekazywanych egzemplarzy za próbki tzn. czy zwalnia to z obowiązku naliczenia podatku należnego w przypadku ich wydania?
brak prawa do odliczenia podatku VAT przy realizacji projektu polegającego na opracowaniu i druku wydawnictwa
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnej dostawy książek oraz darowizn książek i czasopism.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy rabaty, których wielkość procentowa ustalona jest indywidualnie względem konkretnych kontrahentów, z tytułu:- stałej współpracy lub np. wymiany barterowej,- okazjonalnych (związanych z wystąpieniem konkretnych zdarzeń), "wyprzedaży" powierzchni reklamowej dla wybranej grupy klientów,- ofert "last minute" w odniesieniu do "wyprzedaży" powierzchni reklamowej przed zamknięciem numeru,można zaliczyć
Czy wartość darowizny w postaci reklamy umieszczonej w ramach promocji "last minute", jako zapełnienie powierzchni reklamowej gazety, dla celów stosowania przepisów ustawy o VAT w odniesieniu do obowiązku naliczenia podatku, powinna zostać pomniejszona o stosowany przez Wydawnictwo rabat w wysokości do 99% wartości cennikowej?
Czy Spółka ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłaconych słowackiemu kontrahentowi w świetle art. 21 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ?