Brak opodatkowania czynności wycofania do majątku prywatnego Nieruchomości wykorzystywanych w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem tych Nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem najem opodatkowany podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie czy wycofanie nieruchomości o charakterze mieszkalnym rodzi konieczność dokonania korekty odliczonego przy jej nabyciu podatku VAT oraz wyłączenie transakcji zbycia przedsiębiorstwa z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne oraz braku opodatkowania nieodpłatnego przekazania ww. samochodu w formie darowizny na rzecz żony Wnioskodawcy.
Skutki podatkowe dokonania darowizny lokalu użytkowego wycofanego z działalności gospodarczej.
Opodatkowanie wycofania Nieruchomości wraz z budynkiem z działalności gospodarczej i obowiązku dokonania korekty w związku z wydatkami inwestycyjnymi na budynek.
Opodatkowanie czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na wynajem opodatkowany
Zwolnienie od podatku VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości gruntowej nr 1, opodatkowanie podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej ogrodzenia znajdującego się na ww. nieruchomości.
Zwolnienie od podatku wycofania środka trwałego (działki nr 1 zabudowanej budynkami rekreacji indywidualnej) z działalności gospodarczej do majątku osobistego, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz konieczność dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wytworzenie ww. środka trwałego.
Czy wycofanie z działalności gospodarczej budynku warsztatu oraz samochodu osobowego i przekazanie ich do majątku prywatnego będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym oraz czy po likwidacji działalności, odpłatny najem prywatny będzie mógł skorzystać z innej formy opodatkowania podatkiem dochodowym.
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego czynność, polegająca na wycofania majątku (nieruchomości) ze spółki komandytowej i przekazania do majątku wspólnika - komandytariusza (osoby fizycznej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych), gdyż w myśl ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych przedmiotowa czynność przyjmie którykolwiek tytuł z wymienionych w ustawie o podatku
skutki podatkowe wycofania lokalu użytkowego z ewidencji środków trwałych spółki komandytowej do majątków prywatnych wspólników, darowizny wycofanego lokalu na rzecz członka najbliższej rodziny, odpłatnego zbycia lokalu po jego wycofaniu z majątku spółki komandytowej
brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych w prowadzonej działalności gospodarczej przy założeniu, że Wnioskodawca dalej docelowo po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę będzie wynajmował przedmiotową nieruchomość.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych w prowadzonej działalności gospodarczej przy założeniu, że Wnioskodawca dalej docelowo po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową będzie wynajmował przedmiotową nieruchomość z nowo rozpoczętej działalności gospodarczej.
w zakresie braku opodatkowania czynności wycofania z ewidencji środków trwałych nieruchomości i przeznaczenia jej na wynajem w ramach tzw. najmu prywatnego, oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu ww. czynności
Czy na moment zmiany podstawy cywilnoprawnej wykorzystywania przez Spółkę cywilną Nieruchomości dojdzie do zaistnienia czynności opodatkowanej podatkiem VAT po stronie tej Spółki cywilnej.
Jakie konsekwencje w podatku od towarów i usług VAT spowoduje przeniesienie lokalu użytkowego z ewidencji firmy i wynajmowanego w prowadzonej działalności gospodarczej, do ewidencji wynajmu poza działalnością gospodarczą?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów działalności pozastrefowej niezamortyzowanej wartości zezłomowanej linii produkcyjnej.
w zakresie skutków w podatku VAT wycofania ze środków trwałych przedsiębiorstwa nieruchomości oznaczonej jako Budynek skrzydło hala do majątku osobistego i wykorzystania jej na wynajem poza działalnością gospodarczą
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych w prowadzonej działalności gospodarczej i przeznaczenia jej do wynajmu prywatnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla nieruchomości objętej spisem z natury.
1. Czy przy wycofaniu samochodu ze środków trwałych i przekazaniu go na potrzeby osobiste podatnika, powstanie przychód do opodatkowania w firmie osoby prowadzącej działalność (tutaj Babci)? 2. Czy przy wycofaniu samochodu ze środków trwałych i przekazaniu go na potrzeby osobiste podatnika, powstanie przychód do opodatkowania u Wnioskodawczyni jako osoby prywatnej obdarowanej autem? 3. Czy wycofanie
Czy przekazanie gruntowej działki rolnej na cele osobiste spowoduje powstanie przychodu, który podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy Spółka może uznać nieumorzoną wartość likwidowanej sieci wodociągowej, w tym dokonywane przez trwałe odłączenie odcinka sieci od funkcjonującego środka trwałego za koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 i art. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)