Rozpoznanie, czy wycofanie Nieruchomości z działalności gospodarczej nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług dotyczący opodatkowania czynności przekazania Nieruchomości z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników i dokonania korekty VAT w związku z tą transakcją.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia przychodów, kosztów i nakładów, braku konieczności udokumentowania tych czynności fakturą oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego bez konieczności zastosowania prewspółczynnika.
Wycofanie z działalności gospodarczej Nieruchomości, w celu wykorzystywania tych Nieruchomości na potrzeby najmu prywatnego, tj. działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, nie będzie skutkowało koniecznością opodatkowania tej czynności.
Opodatkowanie wycofania Nieruchomości z Przedsiębiorstwa do majątku prywatnego oraz dokonanie korekty podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na Nieruchomość w związku z jej wycofaniem.
Ustalenie, kiedy można dokonać pomniejszenia przychodu w związku z obowiązkiem po stronie spółki spłaty 1/3 udziału dla byłego wspólnika? Ustalenie, czy zasądzone wyrokiem sądu odsetki od niewypłaconej 1/3 udziału dla byłego wspólnika oraz koszty postępowania sądowego stanowią koszty uzyskania przychodu proporcjonalnie do posiadanych udziałów w spółce jawnej?
Wycofanie budynków na cele prywatne i uznanie przychodów ryczałtem od przychodów.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne oraz brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania w formie darowizny ww. samochodu na rzecz Pana żony.
W zakresie obowiązków płatnika z tytułu nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług przeniesienia samochodu osobowego, stanowiącego współwłasność małżeńską, z prowadzonej działalności gospodarczej na użytek prywatny oraz opodatkowania jego sprzedaży.
Brak opodatkowania wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych działalności gospodarczej, oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego
Ustalenie, czy: - płatności dokonane przez Spółkę na rzecz Kontrahenta mogły zostać ponownie dokonane (w świetle art. 15d Ustawy o CIT) z wykorzystaniem mechanizmu dokładnie opisanego we wniosku, tj. czy płatności dokonane pierwotnie bez obligatoryjnego zastosowania mechanizmu podzielonej płatności mogły zostać zwrócone przez Kontrahenta Spółce i ponownie zapłacone przez Spółkę (z wykorzystaniem środków
Wycofanie Nieruchomości z działalności gospodarczej nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości przed dokonaniem przekształcenia przedsiębiorstwa Wnioskodawcy w spółkę.
brak obowiązku dokonania korekty podatku odliczonego oraz braku opodatkowania podatkiem VAT wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych, które ponownie będą wprowadzone do ewidencji w nowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy
Braku opodatkowania czynności wycofania ze spółki nieruchomości zabudowanej budynkiem.
skutki podatkowe nieodpłatnego wycofania nieruchomości ze spółki jawnej
skutki podatkowe nieodpłatnego wycofania nieruchomości ze spółki jawnej
w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT nieodpłatnego przekazania wspólnikom spółki udziałów w nieruchomościach opisanych we wniosku (Budynek 1, Budynek 2, garaż, grunt na którym posadowione są budynki) w wyniku ich wycofania z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników oraz braku obowiązku dokonania na podstawie art. 91 i nast. ustawy
Sprzedaż udziałów w budynku mieszkalnym, które wykorzystywane były w działalności gospodarczej, nie stanowi dla Wnioskodawcy przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, odpłatne zbycie udziałów w budynku mieszkalnym, należy zakwalifikować do źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 cyt. ustawy. W sytuacji odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2024 r. wskazanych we
opodatkowania nieodpłatnego wycofania nieruchomości z majątku Spółki na rzecz jej wspólników