Świadczenie usług sporządzania przez Spółkę operatów szacunkowych będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy.
Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług przewidzianego w art. 113 ust. 1 ww. ustawy.
Możliwość zastosowania podmiotowego od podatku w rozumieniu art. 113 ust. 1 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług rzeczoznawstwa majątkowego oraz wyceny nieruchomości
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy wykonującego usługi z zakresu wykonywania projektów budowlanych, nadzoru budowlanego, pełnienia obowiązków kierownika budowy, wykonywania okresowych przeglądów technicznych budynków zaklasyfikowanych zgodnie z zapisami Polskiej Klasyfikacji Działalności pod numerami 71.11.Z i 71.12.Z, oraz wykonywania kosztorysów sklasyfikowanych pod numerem
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy wykonującego usługi z zakresu szacowania wartości nieruchomości, tj. operaty szacunkowe i opinie dla sądu oraz organów administracyjnych (bez doradztwa)
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy wykonującego usługi z zakresu szacowania wartości nieruchomości, tj. operaty szacunkowe i opinie dla sądu oraz organów administracyjnych (bez doradztwa)
w zakresie prawa do odliczania podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez Ekspertów z tytułu świadczonych usług sporządzania wycen nieruchomości, zarządzania nieruchomościami i zarządzania projektami budowlanym
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego wykonując usługi rzeczoznawstwa majątkowego.
Usługi świadczone przez Wnioskodawcę na zlecenie sądów, polegające na sporządzaniu opinii w zakresie budownictwa i wyceny nieruchomości nie wyłączają zastosowania przez Wnioskodawcę zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 z tego względu, że usługi te nie mają charakteru usług doradztwa.
Czy wycena kosztów wybudowania budynku mieszkalnego dokonana przez rzeczoznawcę (operat szacunkowy) może być traktowana jako koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 6c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 2000 r. Nr 14 poz. 176 ze zm.)?
Czy usługi w zakresie wyceny nieruchomości podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług?
Czy w opisanym stanie faktycznym istnieje możliwość ustalenia wartości początkowej lokalu w oparciu o wycenę rzeczoznawcy, ze względu na fakt poniesienia na wykończenie lokalu znacznych nakładów, na które nie posiada Pani dokumentów potwierdzających ich wysokości oraz czy od tak ustalonej wartości można naliczać odpisy amortyzacyjne?
Czy można samodzielnie określić wartość początkową opisanego budynku, czy należy w tym celu powołać biegłego rzeczoznawcę majątkowego?
Czy prowadząc działalność gospodarczą można przyjąć wartość budynku określoną przez biegłego od początku budowy (budowa bez rachunków i wraz z rachunkami) oraz parking i ogrodzenie od wartości faktycznych kosztów wynikających w faktur?
Czy do wartości początkowej lokalu użytkowego można zaliczyć koszty związane z uzyskanien kredytu tzn. koszty wyceny lokalu mieszkalnego stanowiącego zabezpieczenie kredytu, zakupu weksla, prowizję za udzielenie kredytu pobraną przez bank, koszty ubezpieczenia kredytu oraz odsetki od kredytu naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania?
Czy nie posiadając dokumentów potwierdzających wysokość poniesionych kosztów remontu, można podnieść wartość środka trwałego na podstawie posiadanego operatu szacunkowego dokonanego przez biegłego?
Czy podatnik ma prawo dokonać wyceny wartości początkowej środka trawłego na podstawie art. 22g ust. 8 ustawy o pdof ?
dotyczy ustalenia wartości początkowej lokalu użytkowo - handlowego metodą uproszczoną zgodnie z art. 22 g ust. 10 ustawy z dnia 26 lipca 1991roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn.zm), tj. mnożąc powierzchnię ww. lokalu przez 988 zł. za m 2; - dotyczy ustalenia wartości początkowej lokalu użytkowo - handlowego zgodnie z art. 22g ust. 8 wyżej wymienionej
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od czynności wyceny inwestycji w obcym środku trwałym oraz weryfikacji przez biegłego prawidłowości wyceny wniesionego aportu w związku z wniesieniem aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez osobę fizyczną w zamian za udziały w Spółce ?.