Opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej działki wydzielonej z działki nr 1.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość.
Uznanie Sprzedających za podatników z tytułu dostawy działek, brak możliwości zwolnienia z opodatkowania tej dostawy i prawo Kupującego do odliczenia podatku naliczonego.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku po rodzicach na remont budynku mieszkalnego, a prawo do zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
zakresie skutków podatkowych przeniesienia udziałów w spółce z o.o. z majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej do ich majątków osobistych
Czy możliwe jest zaliczenie przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 15 ust. 1 updop, opłaconego czynszu, za zajmowaną powierzchnię, ponad posiadane udziały we wspólnej nieruchomości, lokali wykorzystywanych na cele własnej działalności gospodarczej?
Czy istotnie Wnioskodawca wraz z małżonką staną się podatnikami VAT tytułem sprzedaży tych 3 działek?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na utrzymanie samochodu oraz odpisy amortyzacyjne naliczone wg indywidualnej stawki od samochodu stanowiącego współwłasność małżeńską?
Prawo odliczenia podatku naliczonego VAT wynikającego z faktury zakupu gruntu oraz faktur za czynności notarialne w przypadku gdy podatnik nabywa 9/10 części nieruchomości, a współmałżonek 1/10 część.
Czy należy uiścić podatek od towarów i usług z tytułu umowy darowizny ułamkowej części nieruchomości spisanej pomiędzy członkami rodziny, którzy są współwłaścicelami tejże nieruchomości? Nieruchomość ta jest wykorzystywana do działalności prowadzonej przez te osoby w formie spółki cywilnej.
dotyczy uznania za koszt uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych nieruchomości stanowiącej współwłasność w częściach ułamkowych udziałowców spółki jawnej
Czy w związku z zapisem w porozumieniu o przekazaniu Z.P.U.H. 50% obiektów tj. I i III grupy środków trwałych P.P.U. powinna w ewidencji dotyczących przedmiotowych środków trwałych zmniejszyć wartość brutto i umorzenie tych środków o 50%, a w ewidencji środków trwałych Z.P.U.H. zwiększyć te wartości?