Interpretacje

Interpretacja
21.02.2014 Podatki

Czy Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów podatkowych odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wniesionych do Spółki w ramach aportu przedsiębiorstwa/ZCP w pełnej wysokości liczonej od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych ustalonej zgodnie z zasadami określonymi w art. 16g ust. 10a w związku z ust. 9 oraz w art. 16h

Interpretacja
18.02.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji podatkowej znaku towarowego.

Interpretacja
08.11.2013 Podatki

Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, otrzymany w drodze wkładu niepieniężnego z wykorzystaniem mechanizmu agio, Znak Towarowy stanowić będzie po stronie Spółki kapitałowej wartość niematerialną i prawną (dalej: WNiP), o której mowa w art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od której Spółka kapitałowa będzie mogła dokonywać odpisów amortyzacyjnych dla celów podatku

Interpretacja
29.10.2013 Podatki

W jaki sposób należy określić wartość początkową dla potrzeb amortyzacji składników majątkowych nabytych przez Spółkę w ramach aportu dokonanego przez SKA w formie nieruchomości budynkowej wraz z gruntem?

Interpretacja
29.10.2013 Podatki

W jaki sposób należy określić wartość początkową dla potrzeb amortyzacji składników majątkowych nabytych przez Spółkę w ramach aportu dokonanego przez SKA w formie nieruchomości budynkowej wraz z gruntem?

Interpretacja
27.06.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej nabytych w formie aportu składników majątkowych.

Interpretacja
30.10.2012 Podatki

Czy odpisy amortyzacyjne naliczane przez Spółkę od wartości początkowej środków trwałych wprowadzonych do ksiąg na podstawie aktu notarialnego wnoszącego aport, ustalonej na podstawie wyceny dokonanej przez GM, tj. od wartości brutto łącznie z nieodliczonym przez GM VAT naliczonym, mogą być w pełnej wysokości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
04.10.2012 Podatki

Czy wniesienie w formie aportu środków trwałych do Spółki jest czynnością w związku, z którą Gminie przysługuje prawo odliczenia podatku VAT z tytułu zakupów związanych z przedmiotem aportu?

Interpretacja
04.10.2012 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy o VAT oraz przepisów Rozporządzenia z 2004 r. i Rozporządzenia z 2008 r., Gmina miała prawo do zastosowania zwolnienia od opodatkowania VAT dla aportu środków trwałych do Spółki?

Interpretacja
05.03.2012 Podatki

1. Czy Gmina była podatnikiem VAT z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do P. dokonanego w styczniu 2008 r. i czy czynność ta podlegała opodatkowaniu VAT? 2. Czy wniesienie wkładu niepieniężnego do P. dokonane w styczniu 2008 r. korzystało ze zwolnienia z podatku od towarów i usług?

Interpretacja
05.03.2012 Podatki

Czy Gminie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług związanych z przedmiotem aportu? Czy w przypadku, gdy Gminie nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku w momencie nabycia składników majątku stanowiących przedmiot aportu możliwe było zastosowanie korekty, o której mowa w art. 91 ustawy o VAT i dokonanie proporcjonalnego odliczenia podatku naliczonego

Interpretacja
28.04.2009 Podatki

1. Czy w przypadku nabycia nieruchomości (spełniającej definicję używanego środka trwałego zgodnie z art.16j ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), obejmującej obiekt handlowo - usługowy (samodzielny sklep), który jest wymieniony w rodzaju 103 Klasyfikacji, możliwe jest ustalenie indywidualnego okresu amortyzacji dla takiego obiektu, zgodnie z art. 16j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku

Interpretacja
13.12.2007 Podatki

Czy wnosząc całe przedsiębiorstwo w formie aportu do spółki komandytowej, Wnioskodawca będzie zobowiązany do dokonania korekty podatku naliczonego?

Interpretacja
25.04.2007 Podatki

Czy są kosztem uzyskania przychodów Spółki wydatki związane z wniesionym do Spółki wkładem niepieniężnym, tj. koszty opłat notarialnych, sądowych oraz podatku od czynności cywilnoprawnych? 1472/ROP1/423-39/07/MK, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
07.11.2006 Podatki

Pytanie dotyczy odliczenia podatku od towarów i usług z tytułu dostawy nieruchomości użytkowej wykorzystywanej do prowadzonej działalności gospodarczej.

Interpretacja
14.06.2006 Podatki

Czy przedmiotem wkładu niepieniężnego do nowo powstałej spółki jest zorganizowana część przedsiębiorstwa Spółki z art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku przeniesiona do nowo powstałej spółki działalności związanej z produkcją i sprzedażą przetworów młynarskich oraz wniesienia gruntów zakładów w trzech miastach w Polsce itd.?

Interpretacja
23.03.2006 Podatki

Czy obrót uzyskany z tytułu wniesienia do nowoutworzonej spółki aportu, którego przedmiotem jest wykorzystywany na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, grunt należący do Spółki oraz środki trwałe nie powinien zostać uwzględniony na potrzeby obliczania proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 cyt wyżej ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
07.02.2006 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Spółki Akcyjnej odpisów amortyzacyjnych od wyższej wartości środków trwałych niż wartość księgowa wniesionych środków trwałych.

Interpretacja
08.12.2005 Podatki

W jaki sposób podatnicy (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w formie tzw. ?spółki małżeńskiej?) powinni prawidłowo przenieść środki trwałe (w tym nieruchomości) do spółki cywilnej, w skład której wchodzą te same osoby, co w ?spółce małżeńskiej? oraz w jaki sposób winny być one amortyzowane w spółce cywilnej?

Interpretacja
08.03.2005 Podatki

Wyjaśnienie przepisów prawa podatkowego, w zakresie podatku od towarów i usług dotyczących obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wniesieniem przez wspólnika do spółki prawa handlowego aportu w postaci środków trwałych zakupionych i amortyzowanych wcześniej w firmie wnoszącego aport oraz w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, odnośnie momentu zaliczenia w ciężar kosztów

Interpretacja
15.11.2004 Podatki

Jak ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku objęcia udziałów w spółce zo. o w zamian za wkład niepieniężny, gdy przedmiotem wkładu są środki trwałe? Czy kosztem będzie wartość początkowa wnoszonych do spółki urządzeń z uwzględnieniem dokonanych odpisów amortyzacyjnych, czy też kosztem będzie wartość rynkowa wnoszonych urządzeń?

Interpretacja
02.04.2004 Podatki

dotyczy odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług naliczonego w fakturach dokumentujących ponoszone przez wspólników wydatki inwestycyjne