Ustalenie czy dochód (przychód) wynikający z przeprowadzenia wskazanej we wniosku Transakcji zostanie objęty zwolnieniem z podatku dochodowego od osób prawnych, na mocy art. 20 ust. 3 ustawy o CIT.
Obowiązki płatnika w związku z planowanym obniżeniem kapitału zakładowego Spółki.
Opodatkowanie czynności wniesienie aportem majątku Inwestycji do Spółki, podstawa opodatkowania VAT z tytułu wniesienia do Spółki wkładu niepieniężnego w postaci majątku Inwestycji, brak zobowiązania do dokonania korekty zmniejszającej odliczony VAT naliczony od wydatków na Inwestycje w związku z aportem majątku Inwestycji do Spółki.
Dotyczy ustalenia, czy: - w przedmiotowej sytuacji Wnioskodawca zobowiązany będzie do rozpoznania w przychodach z zysków kapitałowych – wartość wniesionego wkładu, tj. całą kwotę pożyczki wraz z kwotą niezapłaconych ale naliczonych odsetek, która została skonwertowana na kapitał w B; - w przedmiotowej sytuacji Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania w źródle przychodów z zysków kapitałowych kosztów
Podstawa opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci know-how do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce przez Wnioskodawcę po obniżeniu kapitału zakładowego w Spółce poprzez obniżenie wartości nominalnej udziałów Wnioskodawcy bez wynagrodzenia Wnioskodawca uprawniony będzie do rozliczenia kosztów uzyskania przychodów w takiej samej wysokości, w jakiej byłby uprawniony do ich rozliczenia przed obniżeniem wartości nominalnej udziałów w Spółce.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia do spółki celowej aportu.
Określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość
Skoro w umowie Aportu Wnioskodawca ustali z Otrzymującym Aport, że zapłatę za Aport będzie stanowić wartość nominalna udziałów w Otrzymującym Aport oraz kwota stanowiąca równowartość podatku VAT, to podstawą opodatkowania dla czynności Aportu będzie - na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy – ta właśnie określona w umowie wartość nominalna udziałów obejmowanych w zamian
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycje w zakresie modernizacji Infrastruktury.
Czy podstawę opodatkowania VAT czynności wniesienia aportu nieruchomości do Spółki będzie stanowiła wartość nominalna objętych przez Gminę udziałów, pomniejszona o kwotę należnego podatku.
Ustalenie podstawy opodatkowania na gruncie VAT dla wniesienia przez Spółkę aportu.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez utworzenie nowych udziałów.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółkach Nabywanych, nabytych w wyniku transakcji wymiany udziałów, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z takiego zbycia w wysokości odpowiadającej wartości nominalnej akcji własnych Wnioskodawcy wydanych Wspólnikowi w ramach wymiany udziałów.