Czy w odniesieniu do zapłaconych odsetek w kwocie nieprzekraczającej 2.000.000 zł, Spółka była uprawniona do zastosowania w stosunku do odsetek postanowień UPO PL - FR, czego konsekwencją był brak obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego na podstawie art. 11 ust. 1 UPO PL - FR w przypadku, gdy Spółka ustaliła, że warunki niepobrania podatku, wynikające z przepisów UPO PL - FR zostały spełnione
O tym, że B oraz Bank nie są w analizowanej sprawie podatnikami decyduje fakt, że to nie na ich rzecz A wypłaca odsetki od pożyczki, bowiem są on wypłacane na rzecz V. Podatnikiem jest bowiem podmiot, który uzyskuje przychód z tytułu odsetek, nie zawsze będąc rzeczywistym beneficjentem/właścicielem należności. W konsekwencji pożyczkobiorca, działając poprzez Oddział, nie może stosować zasady „look-through
Ustalenie rzeczywistego właściciela wypłacanych przez Spółkę odsetek i zastosowania mechanizmu look througt approach.
Możliwość wystawiania faktury VAT m.in. za opłaty eksploatacyjne, opłaty za media i opłaty kanalizacyjne na osoby trzecie na wniosek właściciela lokalu lub osoby, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
Czy Wnioskodawca dokonując wypłaty (lub kapitalizacji) odsetek związanych z Pożyczką jest i będzie uprawniony do zastosowania preferencyjnej stawki opodatkowania w wysokości 5% na podstawie art. 11 ust. 2 UPO PL-Lux - przy uwzględnieniu koncepcji „look through approach”.
Skutki podatkowe w VAT dotyczące ustalenia w formie decyzji administracyjnej treści umowy o powierzenie obowiązków operatora systemu przesyłowego paliwa.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w sytuacji, gdy podatnik nie jest właścicielem budynku jednorodzinnego.
Jeżeli umowa najmu stanowi, że najemca zobowiązany jest zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty mediów, to jedynie określona w umowie kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pana jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wobec tego wymienione
Czy Spółka może zastosować przepisy przyznające preferencyjne opodatkowanie 5% stawką podatkową dochodów uzyskanych przez Spółkę z kwalifikowanych praw własności intelektualnej(IP Box), uzyskanych w okresie od listopada do grudnia 2022 r. z działalności w projekcie D.
Obowiązki Spółki jako płatnika dotyczących ustalenia statusu rzeczywistego właściciela wypłacanej dywidendy, w związku z zastosowaniem zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz możliwość zastosowania zasady look-through approach
Uznanie wydania miejsc parkingowych do korzystania przez nabywcę za dostawę towaru, zwolnienia od podatku VAT sprzedaży miejsc parkingowych oraz obowiązek udokumentowania transakcji fakturą.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (zakup i montaż klimatyzacji z pompą ciepła).
Obowiązki Spółki jako płatnika dotyczące ustalenia statusu rzeczywistego właściciela wypłacanej dywidendy, w związku z zastosowaniem zwolnienia z art. 22 ust. 4 updop oraz możliwości zastosowania zasady look-through approach.
W celu ustalenia braku obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych w oparciu o art. 11o ustawy o CIT dla transakcji zakupu jest wystarczające oświadczenie Dostawcy (będącego podmiotem polskim), że to on jest rzeczywistym właścicielem.
1. Czy Wnioskodawcy, jako płatnicy, są zobowiązani do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od odsetek wypłacanych do Lidera w ramach systemu Cash pooling, a jeśli tak to według jakiej stawki? 2. Czy w związku z uczestnictwem w systemie Cash pooling Wnioskodawcy są zobowiązani do rozpoznawania przychodów z tytułu świadczeń otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo nieodpłatnie w oparciu o art. 12
czy w związku z wypłatą za pośrednictwem B Sarl i Agenta odsetek na podstawie Umowy Kredytowej, Spółka powinna zastosować przepisy umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu zawartej pomiędzy Polską a państwem, którego rezydentem podatkowym jest rzeczywisty właściciel wypłaconych odsetek z pominięciem pośredników.
czy w związku z dokonywanymi płatnościami odsetek na rzecz Kredytodawcy E będącego podmiotem transparentnym podatkowo w kraju swojej siedziby (tj. w Luksemburgu), z perspektywy obowiązków w podatku u źródła, zastosowanie powinny mieć zasady opodatkowania właściwe dla wspólników Kredytodawcy E, będących podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych
Czy w związku z wypłatą za pośrednictwem B Sarl i Agenta odsetek na podstawie Umowy Kredytowej, Spółka powinna zastosować przepisy umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu zawartej pomiędzy Polską a państwem, którego rezydentem podatkowym jest rzeczywisty właściciel wypłaconych odsetek z pominięciem pośredników
Czy w związku z wypłatą za pośrednictwem B Sarl i Agenta odsetek na podstawie Umowy Kredytowej, Spółka powinna zastosować przepisy umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu zawartej pomiędzy Polską a państwem, którego rezydentem podatkowym jest rzeczywisty właściciel wypłaconych odsetek z pominięciem pośredników.