Czy zakup obligacji skarbowych lub nieskarbowych papierów dłużnych poprzez bank komercyjny, z czego wynika konieczność zawarcia z bankiem umowy o świadczenie usług powierniczych, spowoduje utratę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT). Czy do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT należy wliczać całą kwotę otrzymaną przez Spółkę z
Obowiązek zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzenia sprawozdania finansowego, a także dokonania rozliczenia i ustaleń, o których mowa w art. 7aa ustawy o CIT celem nie utracenia prawa do opodatkowania CIT estońskim.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek posiadania udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji.
Dotyczy ustalenia: - czy przekształcenie A. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 551 § 1 i nast. Kodeksu spółek handlowych skutkować będzie zachowaniem prawa do stosowania opodatkowania według zasad ryczałtu od dochodów spółek (estoński CIT); - czy A. po przekształceniu w sp. z o.o. będzie zobowiązany do ponownego złożenia zawiadomienia ZAW-RD.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek ulokowania części nadwyżek finansowych w produkty strukturyzowane.
Czy naliczone Odsetki stanowią przychody z wierzytelności, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy o CIT. Czy należne i wymagalne Opłaty stanowią przychody z wierzytelności, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy o CIT. Czy Spółka utraci prawo do opodatkowania Ryczałtem z końcem Drugiego Roku Podatkowego, jeżeli przychody ze świadczenia usług spedycyjnych nie będą stanowiły
Czy Wnioskodawca, w związku z wkładem niepieniężnym w postaci ZCP, wniesionym przez wspólnika utrzymał prawo do opodatkowania ryczałtem, o którym mowa w Rozdziale 6B CIT?
Czy zwolnienie z długu Wnioskodawcy i tym samym powstanie u niego przychodu z tytułu umorzenia zobowiązania pozbawia podatnika podatku dochodowego od osób prawnych prawa do korzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów
w zakresie ustalenia momentu utraty przez Wnioskodawcę prawa do obliczania zaliczki wg stawki 9%, skutków utraty statusu "małego podatnika" w trakcie roku i możliwości stosowania dwóch stawek podatkowych.
Czy w latach 2013-2014 Wnioskodawczyni winna być płatnikiem zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych, czy płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych?
Skoro Wnioskodawcy przysługiwało prawo do obniżenia należnego podatku od towarów i usług o podatek naliczony, a z tego prawa nie skorzystał, nie ma on prawa zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do zaliczenia naliczonego podatku od towarów i usług do kosztów uzyskania przychodów.
Odszkodowanie wypłacone na podstawie art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, za poniesioną rzeczywistą szkodę z tytułu sprzedaży z naruszeniem prawa przejętej na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości gruntowej, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odszkodowanie wypłacone na podstawie art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, za poniesioną rzeczywistą szkodę z tytułu sprzedaży z naruszeniem prawa przejętej na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości gruntowej, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wypłacone Wnioskodawcy na podstawie przepisu art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego w styczniu 2012 r. odszkodowanie na mocy wyroku Sądu Apelacyjnego z grudnia 2011 r., korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy.
Czy w związku z faktem opodatkowania prowadzonej działalności w roku 2008 na zasadach ogólnych spowodowanym przekroczeniem kwoty limitu, w latach następnych tj. 2009 i 2010 na podstawie złożonego oświadczenia z dnia 21 grudnia 2006 r. podatnik może korzystać z opodatkowania osiągniętych przychodów w formie ryczałtu ewidencjonowanego?
Czy transakcja zamiany działki w 2006 r. skutkuje zwrotem ulgi wykorzystanej z tytułu zakupu tej działki w roku 2000?
Podatnik do dnia 31.08.2005r. osiągał dochody z tytułu umowy zlecenie oraz umowy o pracę. W dniu 01.09.2005r. rozpoczął prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej i wybrał opodatkowanie wg liniowej stawki 19%. W złożonym wniosku Podatnik występuje z zapytaniem, czy dochody osiągnięte do końca sierpnia 2005r. może opodatkować wspólnie z małżonką.