Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach, fakturach korygujących i innych dokumentach z nimi zrównanych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Prawo do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabytej usługi (usług), tj. podatku wynikającego z faktur wystawionych przez hotel z tytułu zakwaterowania oraz z tytułu wyżywienia uczestników kursu (usługi gastronomiczne).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Refakturowanie usług noclegowych i gastronomicznych oraz prawo do odliczenia z tytułu nabycia tych usług.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu opłaty subskrypcyjnej oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług noclegowych.
Czy wskazane w stanie faktycznym przychody ze świadczenia usług hotelarskich, leczniczych oraz konferencyjnych nie stanowią przychodów, o których mowa w art. 4a pkt 35 lit. b ustawy o CIT? Czy przychody wynikające ze świadczenia usług gastronomicznych, leczniczych i rekreacyjnych (np. w postaci dostępu do stref SPA, basenów, siłowni, stref dla dzieci, boisk sportowych, możliwości wypożyczenia sprzętu
Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Spółki z Grupy wykonują usługi hotelarskie oraz sale
Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
Ustalenia czy wskazane w stanie faktycznym przychody ze świadczenia usług hotelarskich oraz konferencyjnych nie stanowią przychodów, o których mowa w art. 4a pkt 35 lit. b ustawy o CIT. Ustalenie czy przychody wynikające ze świadczenia usług gastronomicznych i rekreacyjnych (np. w postaci dostępu do stref SPA, basenów, siłowni, stref dla dzieci, możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego, gabinetów
Brak prawa do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług noclegowych (hotelowych) lub gastronomicznych albo jednych i drugich, świadcząc jednocześnie usług turystyki opodatkowane na zasadach innych niż określone w art. 119 ustawy, pomimo uchylenia art. 88 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy.
Ustalenie czy przychody uzyskane przy wykorzystaniu obiektów, w których świadczone są usługi noclegowe oraz konferencyjne opodatkowane będą podatkiem od przychodów z budynków.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy.
Brak obowiązku wystawienia faktur na rzecz Spółek zatrudniających, w związku z przekazaniem przez te Spółki zatrudniające należności z tytułu zakwaterowania i prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia usług noclegowych świadczonych przez zewnętrznych dostawców w przypadku gdy nie dojdzie do odsprzedaży tych świadczeń.
Zastosowanie jednej właściwej stawki podatku VAT dla organizacji Usług nr 1-7 oraz uznanie, że usługa noclegowa jest elementem składowym kompleksowych Usług nr 1-4.
Opodatkowanie Usług nr 1-7 świadczonych na rzecz zamawiających oraz prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług noclegowych wykorzystywanych do świadczenia Usług nr 1-7 na podstawie art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt lit. c) i art. 119 ust. 4 ustawy o VAT.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wartości kompleksowej usługi konferencyjnej, nabywanej w celu zrealizowania Wydarzenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione przez Państwa wydatki na zakup Szkoleń dla Współpracowników, prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku, gdy w związku z nabyciem Szkoleń dla Współpracowników nie otrzymają Państwo faktury wystawionej na Państwa dane oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług noclegowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione przez Państwa wydatki na zakup Szkoleń dla Współpracowników, prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku gdy w związku z nabyciem Szkoleń dla Współpracowników nie otrzymają Państwo faktury wystawionej na Państwa dane oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług noclegowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług noclegowych, wydatków związanych z zapewnieniem atrakcji oraz pozostałych wydatków związanych z zakupem szkoleń.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego za nabyte usługi noclegowe i gastronomiczne
Prawo do odliczenia podatku naliczonego za nabyte usługi noclegowe i gastronomiczne
Prawo do odliczenia podatku naliczonego za nabyte usługi noclegowe i gastronomiczne
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia dla usługi szkoleniowej świadczonej na rzecz kontrahenta z Belgii oraz umieszczenia na fakturze adnotacji „NP”; prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie usługi gastronomicznej i noclegowej zużytych podczas wykonywania kompleksowej usługi szkoleniowej oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Współpracownika uwzględniającej zwrot kosztów Podróży (w tym usług noclegowych).