Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT udzielonych przez Spółkę odbiorcom uprawnionym upustów za obniżenie zużycia energii elektrycznej, rozliczenia oraz sposobu udokumentowania zastosowanego upustu.
Brak jest podstaw do zwiększenia wartości kosztów uzyskania przychodów, w związku z przyznaniem rabatu przez Spółkę, ponieważ przyznany rabat faktycznie obniża wartość sprzedaży Towarów.
Obniżenie podstawy opodatkowania w związku z zastosowaniem upustu. Uznanie upustu za kwotę brutto. Uwzględnienie otrzymanej rekompensaty w podstawie opodatkowania.
Sposób rozliczenia udzielonych upustów z tytułu obniżenia zużycia energii elektrycznej przez odbiorców uprawnionych.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktury korygującej na rzecz najemcy oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Redukcja części płatności w ramach Ugody z tytułu wykonania usługi najmu uznana za obnizkę ceny lub upust oraz sposób dokumentownia tej czynności.
Dotyczy ustalenia podstawy opodatkowania towaru sprzedawanego w sklepie internetowym z rabatem co stanowić będzie rzeczywista kwota żądana od nabywcy z tytułu dostawy towaru objętego rabatem pomniejszona o należny podatek.
W zakresie nieuznania wypłaty premii pieniężnej za opust lub obniżkę ceny w rozumieniu art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług i prawidłowość jej dokumentowania za pomocą noty księgowej.
Czy skorzystanie przez Bank w pierwszych okresach rozliczeniowych umów długoterminowych z oferowanych przez kontrahentów (podmiotów niepowiązanych) upustów, w tym upustów w wysokości 100% wynagrodzenia za poszczególne okresy rozliczeniowe, nie wiąże się (nie będzie się wiązać) dla Banku z powstaniem przychodu podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, w szczególności z tytułu otrzymania
Czy na skutek zmiany zasad finansowania, na wyżej opisane, emitowanych przez Spółkę Bonów, które będą wydawane pracownikom Spółki, Spółka będzie miała prawo zmniejszyć przychody z działalności gospodarczej, a tym - samym podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych o całą kwotę rabatu, sukcesywnie i proporcjonalnie do stopnia realizacji bonów towarowych przez pracowników?
Przedmiotem interpretacji jest rozstrzygnięcie dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych, tj. pytań oznaczonych numerami 2, 4, 5 i 7. W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, oraz podatku od towarów i usług sprawa zostanie rozpatrzona odrębnie.
Zakres skutków podatkowych powstałych po stronie uczestników w związku z planowanym stworzeniem systemu motywacyjnego opartego na upustach członkowskich oraz nagrodach w postaci rabatów na kolejne zakupy.
prawo do obniżenia obrótu ze sprzedaży, jak również kwoty podatku należnego o wartość udzielonych bonifikat na podstawie dodatkowo prowadzonej ewidencji komputerowej (w postaci zintegrowanego systemu informatycznego).
Czy na podstawie wydruku z aptecznego programu komputerowego (obejmującego poszczególne stawki VAT i udzielone bonifikaty) Spółka ma prawo obniżyć obrót, a w związku z tym również podatek należny, o wartość udzielonej bonifikaty?
Dot. pomniejszenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonej bonifikaty
Dot. pomniejszenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonej bonifikaty
Czy na podstawie wydruku z aptecznego programu komputerowego (obejmującego poszczególne stawki VAT i udzielone bonifikaty) Spółka ma prawo obniżyć obrót, a w związku z tym również podatek należny, o wartość udzielonej bonifikaty?
Pdatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dokonania korekty wartości początkowej środków trwałych oraz odpisów amortyzacyjnych.
1. W którym momencie Spółka, po otrzymaniu rabatu od sprzedawcy środka trwałego udzielonego po przyjęciu środka trwałego do użytkowania, zobowiązana jest do korekty zmniejszenia jego wartości początkowej, będącej podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych? 2. Od którego miesiąca Spółka zobowiązana jest do ustalania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od nowej wartości
Czy kwoty objęte fakturami marketingowymi, tj. fakturami VAT wystawianymi przez hurtownie farmaceutyczne, dokumentującymi ww. usługi marketingowe polegające na promocyjnej sprzedaży produktów Wnioskodawcy po obniżonych cenach, obejmującymi wynagrodzenie za te usługi w wysokości odpowiadającej wysokości rabatów / upustów udzielonych przez hurtownie na produkty Wnioskodawcy, stanowią koszt uzyskania
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego na podstawie wystawionej faktury korygującej w rozliczeniu za okres, w którym ją wystawiono, także wówczas, gdy w ustawowym terminie do złożenia deklaracji VAT-7 za dany okres rozliczeniowy podmiot nie uzyska potwierdzenia otrzymania tej faktury przez nabywcę towarów.
Czy przychód ze sprzedaży, będący przychodem z działalności gospodarczej wpływającym na wielkość dochodu, a zatem i na podstawę opodatkowania, powinien być przyjmowany w kwotach należnych pomniejszonych o kwoty udzielonych bonifikat?
Czy symboliczna kwota 1 zł będzie stanowić podstawę opodatkowania VAT z tytułu sprzedaży pakietu startowego.
Czy otrzymywane od dostawcy towarów dopłaty na pokrycie kosztów oraz upusty polegające na wypłacie Stronie określonej kwoty o charakterze kompensaty, nie związane z konkretną dostawą towarów, wynikające z ogólnej polityki cenowej dostawcy wlicza się do obrotu?