Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 16 ust. 5b ustawy o CIT, nie musi on wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości samochodu osobowego przekraczającej 150 000 zł, ponieważ samochody te są oddawane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, a najem samochodów stanowi przedmiot działalności Wnioskodawcy.
W zakresie opodatkowania sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Uznanie otrzymanej przez Zainteresowanego 2 Płatności z tytułu wcześniejszego rozwiązania Umowy Najmu za wynagrodzeniem za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, jako świadczenie usług, wykonaną przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy oraz przysługującego Wnioskodawcy prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy.
Uznanie świadczenia Najemcy, polegającego na wyrażeniu zgody na zawarcie Aneksu, w zamian za co Najemca otrzyma (lub otrzymał) Wynagrodzenie, za usługę świadczoną przez Najemcę na rzecz Wynajmującego opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Wynajmującego do odliczenia podatku VAT i ewentualnego uzyskania zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym z faktury dokumentującej wypłatę Wynagrodzenia
Wycofanie budynków na cele prywatne i uznanie przychodów ryczałtem od przychodów.
Uznanie Odszkodowania dla Najemcy za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu, a w rezultacie obowiązek rozliczenia VAT i wystawienia faktury dokumentującej te czynności oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Najemcę.
Czy w przypadku wykorzystania Wagonów, opisanych w zdarzeniu przyszłym, do świadczenia (odpłatnie) usług najmu, po zakończeniu inwestycji, tj. po dniu 31 grudnia2023 r. Wnioskodawca będzie zobligowany do wyłączenia wartości wydatków na Wagony (o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia SSE) z sumy rozpoznanych wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą (o których mowa w § 6 ust 1 Rozporządzenia
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Jeżeli umowa najmu stanowi, że najemca zobowiązany jest zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty mediów, to jedynie określona w umowie kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pana jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wobec tego wymienione
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy najmu. Środki otrzymane od najemcy tytułem zwrotu wysokości podatku od nieruchomości (koszt ten – zgodnie z umową – ma obowiązek pokrywać najemca) nie będą stanowiły dla Wnioskodawcy jako wynajmującego przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Czy Spółka, zawierając jako wynajmujący umowy najmu w rozumieniu art. 659 kc, w których najemcami będą osoby fizyczne mające status przedsiębiorcy, tj. osoby prowadzące działalność gospodarczą lub zawodową, jak i klienci indywidualni (konsumenci), tj. osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, na warunkach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, będzie uznana za podatnika podatku bankowego
W zakresie dotyczy ustalenia, czy Spółka, zawierając jako wynajmujący umowy najmu w rozumieniu art. 659 kc, w których najemcami będą osoby fizyczne mające status przedsiębiorcy, tj. osoby prowadzące działalność gospodarczą lub zawodową, jak i klienci indywidualni (konsumenci), tj. osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, na warunkach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, będzie uznana
Uznanie Podstawowego i Dodatkowego Wynagrodzenia Najemcy za usługę opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących to Wynagrodzenie.
W zakresie ustalenia, czy w przypadku zawierania umów najmu konsumenckiego z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej (konsumentami), na zasadach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będzie uznany za podatnika podatku bankowego na podstawie art. 4 pkt 9 ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.
Czy w przedstawionej sytuacji prawidłowym jest przyjęcie – jako podstawy podatku dochodowego – kwoty czynszu najmu wskazanej w umowie, z pominięciem w podstawie opodatkowania opłacanych przez Najemcę za pośrednictwem Wynajmującego: czynszu na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej oraz kosztów eksploatacyjnych?
Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Kar Umownych wypłacanych z tytułu Odstąpienia od Umów najmu.
prawo do odliczenia podatku od poniesionych Wydatków na zakup gruntu, wytworzenia Budynku, jego wykończenia oraz korekty podatku
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z korzystaniem z samochodów osobowych bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów