Obowiązki płatnika w zakresie wystawiania deklaracji rocznej i informacji z tytułu zawartych przez gminę umów cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe związane z transakcją sprzedaży udziałów w Nieruchomości.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem dotyczącej kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego w ramach umowy dożywocia.
Skutki podatkowe umowy zamiany dokonanej między podatnikiem VAT i osobą fizyczną.
Uznanie odpłatnego udostępniania infrastruktury Spółce za odpłatne świadczenie usług oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją Inwestycji na terenie Gminy.
Skutki podatkowe otrzymania w ramach ugody środków pieniężnych - „wynagrodzenia dodatkowego”, stanowiącego w istocie zwrot należności wpłaconych przez podatników w ramach umów kredytów hipotecznych.
Uznanie czynności rozliczenia nakładów inwestycyjnych jako świadczenia usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego ujętego na wystawionej przez dzierżawcę fakturze tytułem rozliczenia nakładów inwestycyjnych.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy najemnej wykonywanej na statku znajdującym się w stoczni.
Uznanie czynności rozliczenia Nakładów inwestycyjnych jako świadczenia usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego ujętego na wystawionej przez Dzierżawcę fakturze tytułem rozliczenia Nakładów inwestycyjnych.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 16 ust. 5b ustawy o CIT, nie musi on wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości samochodu osobowego przekraczającej 150 000 zł, ponieważ samochody te są oddawane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, a najem samochodów stanowi przedmiot działalności Wnioskodawcy.
Opodatkowanie zasiłku pogrzebowego i świadczenia wdowiego otrzymanego z USA.
Przychód uzyskany ze zbycia wierzytelności (faktoring) powinien być rozpoznany jako przychód opodatkowany na zasadach ogólnych, koszty opłat umowy faktoringu stanowią koszty uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia w postaci zmiennych składników wynagrodzenia.
Obowiązki płatnika w związku z wprowadzeniem procedury dot. dodatku rekrutacyjnego.
Skutki podatkowe otrzymania w ramach ugody z bankiem kwoty dodatkowej niestanowiącej przysporzenia ponad kwoty uiszczane tytułem spłaty kredytu.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału w niezabudowanej działce.