Skutki podatkowe umorzenia przez bank wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego.
Czy w okolicznościach przedstawionych powyżej, Wnioskodawca zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o CIT może dokonać korekty zmniejszającej przychód w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymał postanowienie z Prokuratury o umorzeniu śledztwa wobec niewykrycia sprawców przestępstwa. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Opodatkowanie przychodu z tytułu otrzymania „dodatkowej kwoty” na podstawie zawartej ugody z bankiem.
Skutki podatkowe planowanego umorzenia pożyczek udzielonych przez Spółkę wspólnikom.
Obowiązki płatnika - skutki podatkowe umorzenia kredytów zabezpieczonych hipotecznie.
Powstanie przychodu po stronie pożyczkodawcy na skutek umorzenia odsetek od pożyczki.
Możliwość zastosowania zaniechania poboru podatku dochodowego od umorzonych kwot wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Obowiązki płatnika w związku z umorzeniem nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, w tym w szczególności z ukrytych zysków, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT „dochodu z tytułu podzielonego zysku" lub „dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat", „dochodu z tytułu zysku netto" albo „rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto", w związku ze zwolnieniem Spółki z długu i zapłacenia
Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia akcji Wspólnika/Wspólników stanowić będzie dla Spółki posiadanie (akcji) w kapitale innej spółki w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT. Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia przez Wspólnika/Wspólników skutkować będzie utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania Ryczałtem zgodnie z art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy o CIT.
Przy ustalaniu wysokości kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT, Bank musi mieć na względzie także przepis art. 16 ust. 1 pkt 39 updop, co oznacza, że strata powstała w wyniku sprzedaży obligacji nie będzie stanowiła kosztu uzyskania przychodów. Kosztem może być tylko ta część wydatku na nabycie obligacji, która odpowiada wysokości przychodu uzyskanego z ich zbycia
Czy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstanie w wyniku przekształcenia Spółki komandytowej z uwzględnieniem stanu opisanego w stanie faktycznym ma prawo do wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od dochodu Spółek (tzw. „CIT estoński”) po złożeniu zawiadomienia o wyborze tej formy opodatkowania w terminach określonych w ustawie.
Skutki podatkowe dobrowolnego i przymusowego umorzenia oraz odpłatnego zbycia części akcji spółki akcyjnej przekształconej ze spółki z o.o., w której to udziałowiec nabył udziały za środki pieniężne.
Możliwość skorzystania z umorzenia kwoty kredytu w zakresie kapitału i odsetek oraz ubezpieczenia kredytu.
Czy w związku z nabyciem udziałów w celu ich dobrowolnego umorzenia bez wynagrodzenia, obniżeniem przez to kapitału zakładowego oraz pokryciem strat środkami uzyskanymi z tego obniżenia kapitału zakładowego po stronie Spółki powstanie przychód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie rozliczenia zwrotu dokonanego przez bank i możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku w sytuacji zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego na realizację innej inwestycji mieszkaniowej.
Możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku w stosunku do kwoty umorzonej i kwoty zwróconej.
Na płatniku ciążą jedynie obowiązki informacyjne wynikające z art. 39 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. obowiązek wykazania dochodu udziałowca w informacji PIT-8C, która jest podstawą do samodzielnego rozliczenia przez tegoż udziałowca (podatnika) dochodu w zeznaniu podatkowym PIT-38.
Dotyczy opodatkowania pożyczki, która może zostać umorzona oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Dotyczy obowiązków płatnika w zakresie sporządzenia informacji PIT- 11 w przypadku umorzenia kredytu.