Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku zwolnienia od podatku sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentującej zbycie prawa użytkowania wieczystego.
Opodatkowanie, zwolnienie dostawy lokali mieszkalnych, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia lokali mieszkalnych oraz zwolnienie od podatku usług najmu lokali mieszkalnych w celach mieszkaniowych.
Skutki podatkowe otrzymania zaliczki przed sprzedażą nieruchomości.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na realizację Inwestycji przy zastosowaniu proporcji sprzedaży (współczynnika VAT), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT. Sposób w jaki Gmina powinna dokonać odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na Inwestycję.
Planowana przez Sprzedającego sprzedaż Nieruchomości będzie, zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy, dostawą dokonywaną przez podatnika w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dokonując opisanych we wniosku czynności Sprzedający podjął działania podobne do tych, jakie wykonują podmioty zajmujące się profesjonalnie obrotem nieruchomościami, o których mowa w orzeczeniach w sprawach C-180/10
1. Czy wymianę trzonu komina potraktować jako ulepszenie, czy remont komina - dotychczasowego środka trwałego. 2. Czy o koszt odtworzenia nawierzchni asfaltowej wraz z oznakowaniem zwiększyć koszt wytworzenia środka trwałego, czyli sieci cieplnej preizolowanej, czy potraktować jako bieżący koszt działalności firmy.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż zadanie pn. „Roboty budowlane (…)” powinno być traktowane jako prace modernizacyjne prowadzące do ulepszenia środka trwałego skutkujące zwiększeniem wartości początkowej środka trwałego, a tym samym zaliczone do kosztów podatkowych pośrednio, poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane od powiększonej o kwotę tych wydatków wartości początkowej środka trwałego
Opodatkowanie czynności wniesienia do Spółki aportem infrastruktury wytworzonej w ramach realizacji inwestycji oraz pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupowych związanych z realizacją inwestycji.
W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących koszty remontu.
1. Czy realizowane przez Spółkę czynności w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 30 września 2018 r., opisane w stanie faktycznym wniosku, polegające na tworzeniu Oprogramowania oraz Ulepszeń przez zorganizowane przez Spółkę do tego celu Zespoły Projektowe spełniały definicję działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2018 r.
Za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma prawo uznać/uznawać dzień, w którym dana część zamienna (materiał) została/zostanie wykorzystana w celu ich wymiany, tzn. zostanie pobrana z magazynu Spółki na podstawie dokumentu wewnętrznego, - W odniesieniu do części zamiennych (materiałów) wykorzystanych przez
nieuznanie zbywanych składników za przedsiębiorstwo ani zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku przez Kupującego.
opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki opisanej we wniosku Inwestycji, prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków ponoszonych na realizację projektu pn. „…”, brak opodatkowania dotacji uzyskanej na realizację ww. projektu.
W zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).
W zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla dostawy lokali oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na odnowienie lub nadbudowę Nieruchomości.
Preferencyjne opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (IP BOX).
Nieuznanie przedmiotu planowanej dostawy za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, Zwolnienie z opodatkowania VAT w stosunku do planowanej dostawy działek zabudowanych w przypadku gdy wartość Prac Drogowych przekroczy/nie przekroczy 30% wartości początkowej budowli, Prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Zaliczenie wydatków na remont i ulepszenie budynku do kosztów uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne.
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej