Otrzymane przez Pana odszkodowanie nie stanowi dla Pana przychodu zwolnionego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29b ustawy o PIT.
Obowiązki płatnika z tytułu opłaconej na rzecz pracownika składki ubezpieczeniowej w części inwestycyjnej lub od środków wypłaconych z części inwestycyjnej polisy na rzecz pracownika.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia.
Mając na uwadze literalne brzmienie powołanego przepisu art. 24 ust. 15 ww. ustawy, podstawa ustalenia uzyskanego przez Nowego Ubezpieczonego dochodu w momencie wypłaty świadczenia powinna zostać ustalona zgodnie z dyspozycją ww. przepisu, czyli jako różnica pomiędzy wypłaconą kwotą świadczenia z tytułu umowy ubezpieczenia, a sumą składek wpłaconych do zakładu ubezpieczeń, które zostały przekazane
dotyczy zaliczenia wydatków na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków delegowanych pracowników do kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Czy z tytułu wypłaty na rzecz ubezpieczonego sumy ubezpieczeniowej na Towarzystwie ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy z tytułu opłacania przez Spółkę członkom zarządu i rady nadzorczej, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej powstaje u nich przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Pytanie Spółki przedstawia się następująco: czy zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych dotyczy tych osób fizycznych, które w momencie zawierania umów o Indywidualne Konto Emerytalne miały nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i ukończyły 16 lat, i na podstawie tak zawartych umów dokonywały wpłat na Indywidualne Konta Emerytalne w wysokości nie przekraczającej