Zastosowanie zwolnienia dla sprzedaży lokali mieszkalnych, zakupionych od osób fizycznych bądź od firm. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących koszty poniesione na ulepszenie stanowiące remont, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę, modernizację zakupionych lokali.
Zastosowanie zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego towar handlowy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur za materiały wykorzystane w remontowanym lokalu.
Ustalenie czy do wyliczenia obrotu przy ustalaniu proporcji należy doliczyć przychód ze sprzedaży nieruchomości?
Opodatkowanie sprzedaży działki kupionej w celu dalszej odsprzedaży.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy dostawy Nieruchomości wraz z innymi elementami objętymi Transakcją, jako transakcji niestanowiącej zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy Nieruchomości, opodatkowanie w całości Transakcji w związku ze złożeniem przez
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości. Prawo do odliczenia podatku poprzez dokonanie korekty w rozliczeniu JPK-V7M złożonym za miesiąc, w którym nastąpi zbycie na podstawie art. 91 pkt. 7d ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla sprzedaży lokali stanowiących towary handlowe, lokali stanowiących środki trwałe oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na remont budynku.
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących koszty remontu.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesionego przez Wnioskodawcę aportu do Spółki w postaci towarów handlowych; prawo Spółki do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę, którą Wnioskodawca udokumentował wniesiony aport w postaci towarów handlowych i prawo Spółki do tego odliczenia poprzez korektę deklaracji podatkowej; korekta transakcji poprzez wystawienie faktury korygującej
Planowana sprzedaż działki nr (…) zabudowanej silosem będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT stosowanie do art. 43 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy. Natomiast planowana sprzedaż działki nr (…), będzie mogła skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
1) Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, przy zbywaniu przedmiotów nabytych przez małżonka w celu dalszej odsprzedaży, w kwocie odpowiadającej 100% wydatków poniesionych przez zmarłego małżonka. 2) Ustalenie czy sprzedaż przedmiotów wchodzących w skład kolekcji prywatnej stanowi źródło przychodów określone w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy o podatku
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży lokali mieszkalnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
brak zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy lokali
Sprzedaż udziałów w budynku mieszkalnym, które wykorzystywane były w działalności gospodarczej, nie stanowi dla Wnioskodawcy przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, odpłatne zbycie udziałów w budynku mieszkalnym, należy zakwalifikować do źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 cyt. ustawy. W sytuacji odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2024 r. wskazanych we
Przedmiotowa sprzedaż będzie korzystała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT dla dostawy nieruchomości.
Zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą wydzielonych lokali mieszkalnych (na ostatniej kondygnacji).
skutki podatkowe zbycia lokali mieszkalnych w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej
W przypadku sprzedaży nowych lokali mieszkalnych i lokali użytkowych, powstałych w wyniku podziału, (wydzielenia, wyodrębnienia) w istniejącym Budynku (traktowanych jako towar handlowy), nie mamy do czynienia z czynnością zdefiniowaną w art. 2 pkt 14 ustawy o VAT. Zbycie tych lokali, które powstały w wyniku podziału istniejącej w Budynku powierzchni, nie jest zatem automatycznie czynnością wykonaną
Zastosowanie zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokali mieszkalnych zakupionych po pierwszym zasiedleniu oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone na ich remont.
Dostawa nieruchomości lub ich części stanowiących towar handlowy będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Jakie będą skutki darowizny całości przedsiębiorstwa w podatku dochodowym od osób fizycznych dla Wnioskodawcy? Czy możliwa jest amortyzacja przez Wnioskodawcę środków trwałych wchodzących w skład darowanego przedsiębiorstwa i jaka będzie wartość początkowa tych środków trwałych?
Jakie będą skutki darowizny całości przedsiębiorstwa w podatku dochodowym od osób fizycznych dla Wnioskodawczyni?