Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży udziałów w Nieruchomości, prawo do odliczenia.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w niezabudowanej działce wydzielonej z działki... bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działek niezabudowanych.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działek niezabudowanych oraz brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia podatku VAT w związku z ww. transakcją.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży działek niezabudowanych powstałych z podziału działek.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z nabyciem od Gminy, w ramach umowy zamiany, gruntów przeznaczonych dla celów gospodarki leśnej, przy zastosowaniu sposobu określania proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy o VAT, tj. prewspółczynnikiem
Uznanie Zbywającej za podatnika z tytułu dostawy udziału w działce, zastosowanie zwolnienia od podatku dla dostawy udziału w działce, uznanie Nabywcy za podatnika zobowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu dostawy udziału w działce oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przez Nabywcę udziału w działce.
Opodatkowanie sprzedaży udziału w prawie własności do nieruchomości gruntowej stanowiącej niezabudowaną działkę bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości i prawo kupującego do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w działkach.
Uznanie, że sprzedaż Nieruchomości w ramach Transakcji będzie podlegała opodatkowaniu VAT, ponieważ Sprzedający w ramach Transakcji będą uznani za podatników podatku od towarów i usług (pytanie nr 1), sprzedaż Nieruchomości w ramach planowanej Transakcji będzie podlegać opodatkowaniu VAT, jeśli w dniu Transakcji Nieruchomość będzie objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub zostanie
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy nieruchomości gruntowych.
Uznanie Sprzedających za podatników, obowiązek wystawienia faktur VAT dokumentujących Cenę, Zaliczkę oraz Wynagrodzenie dodatkowe, prawo Kupującego do do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od Sprzedających.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla sprzedaży działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Uznanie Sprzedających za podatników z tytułu planowanej transakcji sprzedaży Nieruchomości, a w konsekwencji obowiązku zarejestrowania się jako czynni podatnicy VAT i obowiązku wystawienia faktur na Kupującego z tytułu sprzedaży tej Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu planowanej transakcji nabycia Nieruchomości.
Brak zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy do dostawy terenów działek niezabudowanych oznaczonych symbolem ZP-02.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem prawa użytkowania wieczystego działki niezbudowanej, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z aportem do Spółki prawa wieczystego użytkowania działki niezabudowanej oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu.
Kupujący będzie miał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości. Wynika to z faktu, że w analizowanym przypadku będą spełnione – wskazane w art. 86 ust. 1 ustawy – przesłanki warunkujące prawo do odliczenia podatku naliczonego, gdyż nabyta przez Kupującego Nieruchomość będzie służyła czynnościom opodatkowanym.
Zainteresowani dokonując sprzedaży działki, nie będą korzystali z przysługującego im prawa do rozporządzania własnym majątkiem prywatnym, nie jest to bowiem typowe (zwykłe) rozporządzanie prawem własności. Zainteresowani w taki sposób zorganizowali sprzedaż przedmiotowej nieruchomości, że niejako ich działania łącznie z działaniami przyszłego nabywcy stanowią pewnego rodzaju „wspólne” przedsięwzięcie
Obowiązek opodatkowania podatkiem od towarów i usług zbycia wydzielonej działki gruntu i doliczenia kwoty podatku do ustalonej ceny sprzedaży.