Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej i ustalenia momentu wprowadzenia budynku niemieszkalnego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Ustalenia, czy Wnioskodawca w odniesieniu do wymienionych we wniosku składników farmy fotowoltaicznej zastosował prawidłowe stawki amortyzacyjne.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych oraz ustalenia indywidualnej stawki amortyzacyjnej od nieruchomości (budynku) będącej przedmiotem umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie umowy pożyczki.
czy Wnioskodawca może ustalić indywidualną stawkę amortyzacji dla Budynku przyjmując, że Budynek amortyzowany będzie w okresie nie krótszym niż 10 lat, tj. zastosować indywidualną stawkę amortyzacji, z tym zastrzeżeniem, że stawka ta nie będzie wyższa niż 10%, w szczególności czy stawka ta może być niższa od 10%, - czy po rozpoczęciu amortyzacji Budynku i przyjęciu 10 letniego okresu amortyzacji
w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz ustalenia podstawy do dokonywania amortyzacji (wartości części środka trwałego (budynku) od której będą dokonywane odpisy amortyzacyjne)
Czy po rozbudowie i modernizacji Budynku głównego Wnioskodawca będzie miał możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości odpisów amortyzacyjnych od tego budynku przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej
Czy po przebudowie i modernizacji Domków Wnioskodawca będzie miał możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania wartości odpisów amortyzacyjnych od Domków amortyzowanych przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej
Zakres przeprowadzonych prac mających na celu przystosowanie budynku gospodarczego do wykorzystania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mieści się w kategoriach ulepszenia środka trwałego w rozumieniu art. 22g ust. 17 ustawy o podatku dochodowym.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego oraz zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych od przedmiotowego budynku, dokonywanych przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% rocznie, na podstawie art. 16j ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 16j ust. 3 ustawy o CIT?
Czy Wnioskodawca, jako wspólnik spółki komandytowej, będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych od budynku, dokonywanych przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10 % rocznie, na podstawie art. 16j ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 16j ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Jak prawidłowo zakwalifikować u Wnioskodawcy wydatki na dokończenie budowy oraz w jaki sposób rozliczyć te wydatki w kosztach uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawca, jako wspólnik spółki komandytowej, będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych od przedmiotowego budynku, dokonywanych przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% rocznie, na podstawie art. 16j ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 16j ust. 3 ustawy o CIT?
w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu
Czy dokonywane odpisy amortyzacyjne, w związku z użytkowaniem budynku niemieszkalnego trwale związanego z gruntem, będącego inwestycją na dzierżawionym (obcym) gruncie, a więc w obcym środku trwałym, mieszczą się w katalogu normy prawnej sygnowanej artykułem 16j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i skutkować będą możliwością zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10%
1. Czy prawidłowym było zaliczenie wartości budowli do wartości początkowej budynków wymienionych w pkt 1 i 3, w sytuacji gdy te obiekty pomocnicze obsługują tylko poszczególne budynki? 2. Czy w opisanym stanie faktycznym dopuszczalne było ustalenie dla budynków wraz z obsługującymi je obiektami pomocniczymi (pkt 1 i 3) indywidualnej stawki amortyzacyjnej, wynikającej z zastosowania skróconego do 3
Wnioskodawca w związku z wynajęciem lokalu mieszkalnego obędzie mógł ustalić indywidualną stawkę amortyzacyjną w wysokości 10% dla celów amortyzacji środka trwałego będącego opisanym we wniosku lokalem mieszkalnym. Jednoczesne odsetki od kredytu hipotecznego, składki z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu oraz składki z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia na życie, naliczone i zapłacone od dnia zaciągnięcia
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości amortyzacji nieruchomości przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości amortyzacji nieruchomości przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, proporcjonalnie do posiadanego udziału w Spółce komandytowej, odpisów amortyzacyjnych od zakupionych nieruchomości, na podstawie art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. z zastosowaniem 10% indywidualnej stawki amortyzacyjnej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych przed aktualizacją danych, tj. wpisaniem do PKD działalności wynajmu lub przeniesienia siedziby firmy.