Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego otrzymanego w spadku.
Wnioskodawczyni nie przejmie zobowiązania podatkowego spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie dlatego, że obowiązek podatkowy spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie przekształcił się w zobowiązanie podatkowego ale dlatego, że obowiązek w podatku od spadków i darowizn po stronie spadkodawcy w ogóle nie powstał.
Skutki podatkowe w podatku VAT związane z przejęciem przez Wnioskodawcę jako jednego ze spadkobierców przedsiębiorstwa w spadku do dalszego prowadzenia działalności.
Prawa do odliczenia naliczonego podatku VAT przez Spadkobiercę z faktur wystawionych na Spadkodawcę i otrzymanych przez Spadkodawcę.
Skoro spadkodawcy nie pozostawili żadnego majątku (mimo dziedziczenia przez matkę po (…), który widniał/widnieje w KW jako właściciel nieruchomości z zapisem, że jest to niegodne z rzeczywistym stanem prawnym, bowiem nieruchomość nie jest – wg wskazanych informacji – jego własnością lecz Skarbu Państwa) – a wartość spadku (a tym samym podstawy opodatkowania) wynosi zero – to w tej sytuacji nie występuje
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze spadku po rodzicach.
Skutki podatkowych odpłatnego zbycia udziałów w lokalu mieszkalnym nabytych w spadku po rodzicach, którzy zakupili go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług czynności wniesienia przez Spadkobierców przysługujących im udziałów w przedsiębiorstwie w spadku w formie wkładu niepieniężnego do spółki jawnej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości otrzymanej w drodze spadku.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulgi mieszkaniowej) dla środków pieniężnych (z odpłatnego zbycia nieruchomości) otrzymanych w spadku po śmierci rodzica.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
Planowane odpłatne zbycie odziedziczonego lokalu mieszkalnego nie będzie stanowiło źródła przychodu, gdyż zostanie dokonane po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie nieruchomości do majątku wspólnego przez spadkodawców.
Kwalifikacja planowanej sprzedaży działek do odpowiedniego źródła przychodu.
Na Zainteresowanych, jako spadkobierczyniach po Spadkodawcy 1, nie ciąży obowiązek zapłaty podatku, jaki miałby obowiązek uiścić spadkodawca (Spadkodawca 1) w związku z nabyciem spadku po zmarłym Spadkodawcy 2.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, nabytej w części na podstawie testamentu i w części w spadku po osobie, która również nabyła ją na podstawie testamentu.