Zastosowanie zwolnienia od opodatkowania dofinansowania do szkieł korekcyjnych (soczewek kontaktowych lub okularów).
Stawka podatku dla dostawy okularów korekcyjnych, w których cenę wliczone są szkła korekcyjne, oprawki i koszty montażu; stawka podatku dla dostawy okularów korekcyjnych, w których cenę wliczone są szkła korekcyjne, oprawy zakupione ze stawką VAT 23% jako przeciwsłoneczne lub pochodzące z demontażu okularów słonecznych i koszty montażu; stawka podatku dla sprzedaży soczewek w oprawach będących własnością
Czy, gdy pracownik zwraca się do pracodawcy z wnioskiem o skierowanie na badania okresowe (pracownik posiada ważne badania okresowe) w przypadku pogorszenia wzroku, a lekarz w wyniku przeprowadzonego badania wskaże potrzebę ich stosowania lub wymiany dotychczas stosowanych szkieł na inne, to czy dokonana pracownikowi przez Zakład refundacja kosztów zakupu szkieł, powinna być opodatkowana podatkiem
Opodatkowanie świadczeń związanych z zapewnieniem pracownikom okularów korygujących wzrok podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego przed upływem terminu badań okresowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla dostawy soczewek kontaktowych wraz z kosztami wysyłki.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować w przypadku sprzedaży okularów korekcyjnych (oprawki łącznie z soczewkami szkłami)? Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować w przypadku wymiany soczewek w oprawach klienta?
opodatkowanie świadczeń związanych z zapewnieniem pracownikom okularów korygujących wzrok podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego przed upływem terminu badań okresowych
Zwrot przez pracodawcę wydatków na zakup okularów lub soczewek kontaktowych, które korygują wzrok.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu okularów korekcyjnych
Czy każdy wydatek na soczewki kontaktowe (zgodnie z Regulaminem), w części odpowiadającej udziałowi w zysku spółki komandytowej, będzie stanowił koszt uzyskania przychodów?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zapewnienie pracownikom okularów korygujących wzrok w formie dokonywanego całościowego, bądź częściowego zwrotu kosztów nabycia okularów na podstawie faktury VAT wystawionej bądź na pracodawcę bądź na pracownika będzie korzystało ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zapewnienie pracownikom okularów korygujących wzrok w formie dokonywanego całościowego, bądź częściowego zwrotu kosztów nabycia okularów na podstawie faktury VAT wystawionej bądź na pracodawcę bądź na pracownika będzie korzystało ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zapewnienie pracownikom soczewek kontaktowych w formie dokonywanego całościowego, bądź częściowego zwrotu kosztów nabycia soczewek na podstawie faktury VAT wystawionej bądź na pracodawcę bądź na pracownika będzie korzystało ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy zwrot kosztów zakupu okularów korekcyjnych i soczewek korekcyjnych, dokonywany na podstawie zaświadczenia lekarskiego zalecającego stosowanie szkieł korekcyjnych (okularów korekcyjnych oraz soczewek korekcyjnych) oraz faktury/rachunku za zakup podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym wnioskodawca, jako płatnik,
Wyjaśnienie wątpliwości dotyczących stosowania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do świadczeń związanych z zapewnieniem pracownikom okularów korygujących wzrok (szkieł kontakowych) podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego
Czy poniesione przez pracodawcę koszty na zakup okularów korekcyjnych i szkieł kontaktowych poprzedzonych badaniami profilaktycznymi stanowią koszty uzyskania przychodów?
Dostawa okularów korekcyjnych wykonanych na podstawie zleceń klientów, recept okularowych uznanych za wyrób medyczny podlega opodatkowaniu stawką 7%, natomiast usługa wymiany soczewek okularowych w oprawach klienta podlega opodatkowaniu także stawką 7%.
Czy zwrot pracownikowi wydatku, przez pracodawcę, na zakup soczewek kontaktowych zgodnie z opisanymi powyżej procedurami korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r., Nr 14, poz. 176, z późn. zmian.)?
Czy sprzedaż soczewek optycznych - PKWiU 33.40.11,,Soczewki kontaktowe; soczewki okularowe ze szkła i innych materiałów", soczewek kontaktowych -PKWiU 33.40.11 ,,Soczewki kontaktowe"; opraw optycznych -PKWiU 33.40.13 ,,Oprawki do okularów lub podobnych wyrobów"- pod warunkiem, że są wykorzystane do wykonania okularów korekcyjnych i nie stanowią przedmiotu samodzielnej sprzedaży, objęta jest 7 % stawką
Czy stawka podatku od towarów i usług w wysokości 7 % może być stosowana :1) do sprzedaży okularów korekcyjnych i ochronnych, będących wyrobem medycznym, które Podatnik wykonuje na zamówienie zgodnie z pisemną instrukcją (receptą) z materiałów własnych firmy,2) w przypadku, gdy pacjent przynosi do zakładu swoją oprawę wraz z receptą od lekarza okulisty, do której to oprawy Podatnik montuje dwie lub
Czy w sytuacji gdy klienci żądają wyodrębnienia na fakturze wartości oprawek, soczewek i robocizny mimo, iż otrzymują wyrób medyczny, można zastosować stawkę 7% dla poszczególnych elementów na fakturze?"
Według jakiej stawki należy opodatkować sprowadzane zza granicy okulary korekcyjne, soczewki do oprawek korekcyjnych oraz oprawy okularowe?
Czy prowadząc w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej chór ( dyrygent ) moża do kosztów uzyskania przychodu zaliczyć wydatki na zakup specjalnych szkieł do okularów oraz stroju do realizacji koncertów?