Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
Określenie podstawy opodatkowania i obowiązku podatkowego z tytułu udzielonego rabatu (skonta) w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie okresu, w jakim należy ujmować w deklaracji VAT faktury korygujące sprzedaż z tytułu udzielonego skonta.
Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
W zakresie uwzględnienia otrzymanego skonta w podstawie opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
prawo do obniżenia podstawy opodatkowania o kwotę skonta (rabatu) z tytułu wcześniejszej zapłaty
podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku posiadania potwierdzenia doręczenia faktury korygującej z tytułu udzielonego rabatu (skonta) oraz w zakresie braku obowiązku wysłania faktury korygującej kontrahentowi.
podstawa opodatkowania w przypadku udzielenia rabatu z tytułu wcześniejszej zapłaty (skonta) i prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług ze skontem
Niepodleganie opodatkowaniu czynności wypłaty premii pieniężnych oraz obowiązek wystawienia faktur korygujących.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodu.
Korekta wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu obniżenia ceny z tytułu reklamacji jakościowych i udzielonych rabatów
W zakresie prawa do pomniejszenia obrotu o kwotę rabatu na podstawie pisemnego zobowiązania kontrahenta do zapłaty wynagrodzenia.
prawo do obniżenia podstawy opodatkowania o kwotę rabatu z tytułu wcześniejszej zapłaty w oparciu o pisemne zobowiązanie kontrahenta do terminowej zapłaty
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktury VAT w przypadku zastosowania procedury skonta.
1. W którym momencie Spółka, po otrzymaniu rabatu od sprzedawcy środka trwałego udzielonego po przyjęciu środka trwałego do użytkowania, zobowiązana jest do korekty zmniejszenia jego wartości początkowej, będącej podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych? 2. Od którego miesiąca Spółka zobowiązana jest do ustalania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od nowej wartości
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wartość powyższego prawa użytkowania wieczystego, nabytego nieodpłatnie jest przychodem, a jeżeli tak, to czy mieści się w dochodzie zwolnionym z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?