Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Opodatkowanie aportu samochodu specjalnego (asenizacyjnego) do spółki i prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu pojazdu ciężarowego.
Brak możliwości odliczenia 100% podatku VAT naliczonego od zakupu pojazdu, jeżeli VAT-26 został złożony 18 marca 2024 r.
W konsekwencji stwierdzić należy, że – wbrew Pana stanowisku – brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym, potwierdzającej wykonanie dodatkowego badania technicznego, stwierdzającego spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w art. 86a ust. 9 pkt 1-2 ustawy, brak prowadzonej dla tego pojazdu ewidencji przebiegu pojazdu oraz brak złożenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji
Prawo do złożenia korekty deklaracji na podstawie art. 86 ust. 13 ustawy o VAT.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od opłat kapitałowych związanych z nabyciem samochodu ciężarowego na podstawie umowy leasingu.
Opodatkowanie opisanych we wniosku wydatków dot. samochodów osobowych i samochodów ciężarowych ryczałtem od dochodów spółek.
Brak obowiązku zapłaty akcyzy z tytułu przeprowadzenia zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Określenie podstawy opodatkowania akcyzą samochodu osobowego z tytułu dokonania zmian konstrukcyjnych.
Prawo do odliczenia przez Wnioskodawcę - jako podatnika VAT rozliczającego się metodą kasową - podatku VAT naliczonego od zakupu samochodu ciężarowego w proporcji przypadającej na zapłatę 80% wartości brutto faktury dokonanej przez pożyczkodawcę.
Prawo do odliczenia całego podatku VAT z faktury dokumentującej opłatę wstępną, raty leasingowe za okres 24 miesięcy oraz cenę wykupu wystawionej przez leasingodawcę do Umowy Leasingu 2.
Podatek od towarów i usług w zakresie przeprowadzenie dodatkowego badania technicznego, o którym mowa w art.86a ust. 10 ustawy o VAT, jest warunkiem, którego niedopełnienie lub spełnienie z opóźnieniem skutkuje utratą prawa do 100%-ego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z zakupem oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem samochodu ciężarowego oraz w okresie między
W sytuacji gdy przysługiwało Panu prawo do odliczenia podatku naliczonego od opłaty wstępnej i rat leasingowych, w okresie w którym użytkował Pan ciągnik siodłowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego i wykorzystywał ten samochód wyłącznie do działalności gospodarczej, to nie będzie Pan zobowiązany do dokonania korekty VAT naliczonego od opłaty wstępnej i rat leasingowych. Tym samym należy się zgodzić
Do momentu, kiedy uzyskał Pan odpowiednią adnotację w dowodzie rejestracyjnym, potwierdzającą wykonanie dodatkowego badania technicznego, stwierdzającego spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w art. 86a ust. 9 pkt 1-2 ustawy nie przysługiwało Panu prawo do odliczenia 100%, ale jedynie 50% kwoty podatku naliczonego od wydatków eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem ww. samochodu
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków eksploatacyjnych dla pojazdu typu chłodnia
Czy biorąc pod uwagę fakt, że badanie techniczne pojazdu przeprowadzone w dniu 23.10.2021 r., ale przed wysłaniem deklaracji JPK_V7M za miesiąc 09/2021, które potwierdziło spełnienie przez pojazd warunków technicznych przewidzianym dla VAT-1 - art. 86a ust. 9 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, daje prawo do niestosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 86a ust. 1
Pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z leasingiem oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem samochodu ciężarowego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupu samochodu ciężarowego w zeznaniu podatkowym za maj 2021 r.
Co do zasady w przypadku wykorzystania pojazdu (również konstrukcyjnie przeznaczonego do działalności gospodarczej) do celów mieszanych Wnioskodawcy nie przysługiwało pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego w stosunku do wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją samochodu.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawianych przez Emitenta, dokumentujących nabycie towarów i usług przy wykorzystaniu Kart Paliwowych. Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% wartości podatku naliczonego VAT od Wydatków związanych z Pojazdami 1. Od momentu uzyskania dodatkowego badania technicznego oraz właściwego zaświadczenia
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.