Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd oraz dochody z umowy zlecenie.
Ustalenie, czy pomoc rekonwersyjną, finansująca koszty przekwalifikowania zawodowego, która przysługuje żołnierzowi zawodowemu, na zasadach określonych art. 236 ust. 17 ustawy o obronie Ojczyzny, podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o PIT.
W zakresie zwolnienia od opodatkowania w ramach art. 21 ust. 1 pkt 46c.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Zwolnienie z opodatkowania należności zagranicznej wypłacanej z tytułu pełnionej poza granicami Polski służby wojskowej.
Czy należność zagraniczna wypłacana żołnierzom zawodowym pełniącym służbę poza granicami państwa, jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych dodatek za rozłąkę wypłacany żołnierzom zawodowym może być wolny od podatku dochodowego tak jak dodatek za rozłąkę wypłacany pracownikom czasowo przeniesionym do wysokości diet za czas podróży służbowej na obszarze kraju, w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Na podstawie rozkazu Szefa Sztabu Generalnego Wnioskodawca pełni służbę poza granicami państwa w strukturach dowodzenia NATO i służba ta służy wzmocnieniu sił państw sojuszniczych współpracujących w ramach NATO, należy uznać, że Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należności zagranicznej
Na podstawie rozkazu Szefa Sztabu Generalnego Wnioskodawca pełni służbę poza granicami państwa w strukturach dowodzenia NATO i służba ta służy wzmocnieniu sił państw sojuszniczych współpracujących w ramach NATO, należy uznać, że Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należności zagranicznej
PIT - w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia pobieranego przez żołnierza zawodowego pełniącego służbę poza granicami kraju
PIT - w zakresie zwolnienia z opodatkowania należności zagranicznej wypłacanej żołnierzowi zawodowemu
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych należności zagranicznej wypłacanej żołnierzowi zawodowemu pełniącemu służbę poza granicami kraju, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Jeśli do dnia 20 stycznia 2010 roku wnioskodawca złoży właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego pisemne oświadczenie o wyborze sposobu opodatkowania, o którym mowa w art. 9a ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym /t. j. Dz. U. z 2000 roku, Nr 14, poz. 176 ze zm./ w sposób określony w art. 30c od osób fizycznych, to czy w opisanej przez wnioskodawcę sytuacji ma zastosowanie art. 9a ust
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2007 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2008 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy na podstawie ww. stanu faktycznego ma Pan prawo do korzystania ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy z dnia z dnia 26.07.1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176 z 2000 r. z późn. zm.)?
Czy biorąc pod uwagę opisany stan faktyczny przysługuje Panu prawo do zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym należności pieniężnych stosując art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy z dnia 26.07.1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.)?
Czy na podstawie ww. stanu faktycznego ma Pan prawo zastosować korzystniejsze dla siebie rozwiązanie w postaci: 1. zwolnienia wynagrodzenia od opodatkowania do wysokości 30% diety za każdy dzień pobytu (Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 14 września 2005 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu
Jakie zasady opodatkowana należy zastosować do wypłacanych byłym żołnierzom zawodowym należności pieniężnych z tytułu zwrotów kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju ?
1.Czy zwolnienie z opodatkowania równoważników pieniężnych obejmuje również żołnierzy, którzy zostali zwolnieni z zawodowej służby w okresie od 1 stycznia do 31 marca danego roku. 2.Czy omawiana należność powinna być zwolniona z podatku dla żołnierzy, którzy zostali zwolnieni z zawodowej służby wojskowej przed terminem wypłaty tej należności dla pełniących zawodową służbę wojskową.