CIT - w zakresie sposobu ustalenia przychodu podatkowego w związku z otrzymaniem wynagrodzenia z tytułu ustanowienia prawa Użytkowania i Działań utrzymaniowych C IRU oraz D IRU.
Ustalenie, czy w przypadku rozliczania opłaty wstępnej za pośrednictwem konta rozliczeń międzyokresowych kosztów dla celów bilansowych, Spółka w tym samym czasie powinna kwalifikować miesięczne odpisy jako koszty podatkowe zgodnie z dyspozycją art. 15 ust 4e updop?
Czy w przypadku rozliczania opłaty wstępnej poprzez konto czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów, Spółka w tym samym czasie powinna kwalifikować miesięczne odpisy jako koszty podatkowe, zgodnie z art. 15 ust. 4e PDOP ?
Należy w podsumowaniu stwierdzić, że kwoty odpisów na ZFŚS, które zostały naliczone zgodnie z przepisami ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, stanowić będą koszty uzyskania przychodów tego roku podatkowego, w którym zostały faktycznie przekazane na rachunek bankowy funduszu. Nie można zatem zgodzić się z Wnioskodawcą, że kwoty odpisów należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w
Czy zakup pojemników na odpady komunalne stanowi nakłady na środki trwałe, czy może być potraktowany jako zakup materiałów i zaliczony w koszty uzyskania przychodów w czasie, przez okres zgodny z przyjętym przez Spółkę okresem ich użytkowania?
Koszty uzyskania przychodów z tytułu opłat licencyjnych (w tym Minimalnej Gwarancji)
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów podlegających opodatkowaniu
Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy odpłatnego zbycia akcji?
Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy odpłatnego zbycia akcji?
Czy Spółka prawidłowo zalicza wydatki na zakup środków ochrony indywidualnej odzieży i obuwia roboczego do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu używalności ww. środków?
Jak zgodnie z art. 22 ust. 1f pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalić dla celów podatkowych wartość składników przedsiębiorstwa w postaci rozliczeń międzyokresowych kosztów, w przypadku odpłatnego zbycia akcji objętych w zamian za to przedsiębiorstwo?
Czy opłata prowizyjna i koszty poręczenia (ewentualnie inne koszty, które mogą wystąpić w przyszłości, a mianowicie: prowizja przygotowawcza, prowizja od niewykorzystanego kredytu) od udzielonego kredytu oraz prowizja za udzielenie na okres np. jednego roku limitu gwarancji bankowych będą kosztem uzyskania przychodu jednorazowo w momencie poniesienia, czy też powinny być rozliczane w czasie przez okres
Czy poniesione przez osobę fizyczną koszty pozostałe do rozliczenia w przyszłych okresach rozliczeniowych (np. opłata wstępna leasingowa, ubezpieczenia środków transportu, prowizja początkowa umowy faktoringowej) po wniesieniu aportem przedsiębiorstwa będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w Spółce z o.o.?
Czy w opisanej sytuacji Spółdzielnia postępuje prawidłowo aktywując koszty eksploatacyjne i ujmując je na koniec okresu sprawozdawczego jako czynne rozliczenia międzyokresowe kosztów, aby zgodnie z art.15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zaksięgować je w następnym okresie sprawozdawczym jako koszty bezpośrednio związane z przychodami wynikającymi z wystawionych refaktur?
1. Czy prawidłowo zawieszamy wydatki dotyczące wytworzenia we własnym zakresie programu komputerowego na rozliczeniach międzyokresowych kosztów (wynagrodzenia i pochodne), czy też moglibyśmy zaliczyć te wydatki bezpośrednio do kosztu uzyskania przychodu Spółki? 2. Czy prawidłowo zawieszamy na rozliczeniach międzyokresowych wydatki firmy zewnętrznej dotyczące tworzonego programu komputerowego, które
Czy pierwszą opłatę z tytułu otrzymanego od Gminy prawa wieczystego użytkowania gruntu do roku 2089, uiszczoną w wysokości 15% ceny gruntu ustalonej przez rzeczoznawcę w dniu podpisania aktu notarialnego tj. 29.10.2003 r., należy rozpisać w koszty rozliczeń międzyokresowych na 10 lat? Spółka uiszcza też roczną opłatę, stanowiącą koszty w roku poniesienia.
Zawarto umowę leasingu finansowego, na mocy której firma leasingowa wystawia faktury VAT, w których osobno wyszczególnione są część kapitałowa i część odsetkowa raty leasingowej. Czy z uwagi na to, że podatkowa księga prowadzona jest zgodnie z art. 22 ust. 5 i 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), należy część
Do którego roku podatkowego będą zaliczone kwoty kosztów rozliczeń międzyoperatorskich za 2004 r. zafakturowane w styczniu 2005 r., zaliczone przez Spółkę jako rozliczenie międzyokresowe bierne?
Jak powinny być rozliczane koszty uzyskania przychodu w związku ze zmianą od 1 stycznia 2004 r. daty powstania przychodu należnego z tytułu usług rozprowadzania wody, gospodarki ściekami oraz wywozu i unieszkodliwiania odpadów? Spółka zwróciła się z zapytaniem czy faktury zakupu powinni rozliczać poprzez konto rozliczeń międzyokresowych kosztów w następnym miesiącu tzn. w momencie uzyskania przychodu