przeniesienie przez Wnioskodawcę i jego żonę własności gruntu z mocy prawa za odszkodowaniem na rzecz Skarbu Państwa, z przeznaczeniem na drogi publiczne nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Wnioskodawca i jego żona, w związku z tą czynnością korzystają z przysługującego im prawa do rozporządzania własnym majątkiem, co oznacza, że nie wypełnią oni przesłanek zdefiniowanych w art.
Zwolnienie z opodatkowania środków finansowych powstałych w wyniku likwidacji kółka rolniczego, przekazanych członkom kółka na działalność statutową
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem dostępu do sieci Internet w wysokości 80%.
Czy Wnioskodawca, będąc rolnikiem ryczałtowym niepodlegającym obowiązkowi rozliczania się z podatku dochodowego od przychodów z działalności rolniczej, powinien odprowadzić podatek z przysądzonego Mu odszkodowania, które Jego zdaniem powinno być zakwalifikowane do przychodów z działalności rolniczej?
w zakresie możliwości odliczenia (korekty) podatku VAT przez zarejestrowanego rolnika od nabytego ciągnika udokumentowanego fakturą wystawioną na żonę Wnioskodawcy.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania w ramach otrzymanego wsparcia finansowego uzyskanego w wyniku złożonego wniosku unijnego
Przekroczenie przez Wnioskodawcę wykonującego działalność w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej i korzystającego ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy limitu obrotu 150.000,00 złotych nie powoduje utraty ww. zwolnienia od podatku, a w konsekwencji, nie zobowiązuje Wnioskodawcy do dokonania zgłoszenia rejestracyjnego jako czynnego podatnika podatku od towarów i
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT z tytułu nabycia maszyn rolniczych, wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych dotyczących nabycia części (lemieszyków i innych części ścieralnych) oraz pozostałych wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych (paliwa, olejów i smarów).
obowiązki płatnika związane z wypłatą rolnikom indywidualnym oraz osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej odszkodowań za szkody wyrządzone przez gatunki zwierząt chronionych
obowiązki płatnika związane z wypłatą rolnikom indywidualnym oraz osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej odszkodowań za szkody wyrządzone przez gatunki zwierząt chronionych
Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z tytułu nabycia wskazanych środków trwałych, w wysokości posiadanego udziału (określonego w zawartej umowie oraz na fakturze), w sytuacji gdy będą one wspólną własnością osób, z których każda jest odrębnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia maszyn do świadczenia usług rolniczych w ramach prowadzonego z małżonkiem gospodarstwa rolnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu zakupu na współwłasność maszyny rolniczej.
Czy w związku z przedstawiony wyżej stanem faktycznym Wnioskodawcy przysługuje odliczenie podatku naliczonego z otrzymanej faktury do wysokości udziału Wnioskodawcy we własności zakupionej maszyny rolniczej?
Czy prawidłowym będzie odliczenie przeze Wnioskodawcę od podatku należnego kwoty naliczonego podatku VAT z faktur wystawionych dla dwóch, nabywców będących odrębnymi podatnikami w ten sposób aby Wnioskodawca odliczył odpowiadającą Jego udziałowi we własności cześć podatku VAT?
Czy sprzedając te działki inwestorom krajowym lub zagranicznym Wnioskodawca musi odprowadzić podatek VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu zakupu na współwłasność maszyny rolniczej.
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?