Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń uprawnionym członkom rodziny zmarłych emerytów i rencistów.
Odnosząc powyższe rozważania na grunt niniejszej sprawy, wskazać należy, iż udział pracowników/emerytów/rencistów i członków ich rodzin w wyjazdach w ramach prowadzonej działalności kulturalno-oświatowej, dofinansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, które będą ogólnodostępne dla wszystkich uprawnionych i będą miały charakter integracyjny, co wpłynie na polepszenie atmosfery panującej
Jakie skutki podatkowe ciąża na Wnioskodawcy w związku z organizacją imprezy spotkań okazjonalnych?
Zapomoga zdrowotna przyznana byłym nauczycielom-emerytom i byłym nauczycielom- rencistom, stanowić będzie świadczenie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli zwolnione do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym, kwoty 2.280 zł.
Czy podlegają opodatkowaniu świadczenia uzyskane przez pracowników, emerytów i rencistów tytułem ogniska zorganizowanego przez zakład pracy?
Czy od uczestników wycieczek w których dofinansowany jest przejazd autokarem nalicza się podatek dochodowy od osób fizycznych w sytuacji, gdy nie można dokładnie wyliczyć na każdego jej uczestnika ilości przejechanych kilometrów? Czy podatek nalicza się gdy organizator wycieczki nie jest w stanie ustalić listy jej uczestników?
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń uprawnionym członkom rodziny zmarłych emerytów lub rencistów.
Czy wydatki wymienione w stanie faktycznym ponoszone w związku ze śmiercią pracownika byłego pracownika, emeryta, rencisty oraz najbliższej rodziny pracownika lub byłego pracownika (emeryta, rencisty), można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1) Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, Wnioskodawca był zobowiązany do pobrania podatku dochodowego od wszystkich osób, do dyspozycji których postawiono możliwość skorzystania z udziału w imprezie, czy tylko od tych osób, które rzeczywiście uczestniczyły w imprezie i potwierdziły swój udział podpisem na liście? 2) Czy w przypadku, gdy nie byłoby
Opodatkowanie świadczeń otrzymywanych przez emerytów i rencistów zlikwidowanych placówek oświatowych.
Zwolnienie od podatku dotyczące emerytów i rencistów w związku z łączącym ich uprzednio z zakładem pracy stosunkiem służbowym, stosunkiem pracy.
1) Czy w przypadku zwrotu kosztów opieki paliatywno-hospicyjnej oraz częściowego zwrotu kosztów leczenia w sanatoriach, uzdrowiskach oraz zakładach rehabilitacyjnych - ma zastosowanie przepis art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do emerytów i rencistów wojskowych, zaś w stosunku do członków rodzin po zmarłych żołnierzach, emerytach i rencistach, pobierających
Skutki podatkowe sfinansowania wycieczki ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla byłych pracowników (emerytów i rencistów).
Czy podlegają opodatkowaniu świadczenia uzyskane przez pracowników, emerytów i rencistów tytułem ogniska zorganizowanego przez zakład pracy?
Czy korzysta ze zwolnień określonych w art. 21 ust. 1 pkt 26, 38, 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość wypłaconych - pracownikom, rencistom i emerytom oraz osobom pozostającym na zasiłku przedemerytalnym - świadczeń, sfinansowanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Czy wypłacone świadczenie rekompensata z tytułu nieobjęcia prawem do nieodpłatnego nabycia akcji Spółki - będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód ze stosunku pracy zarówno wobec osób aktualnie pozostających w stosunku pracy ze Spółką jak i tych, które przeszły w międzyczasie na rentę lub emeryturę?
Czy od świadczeń socjalnych, o których mowa wyżej, należy od wszystkich grup świadczeniobiorców (emerytów, rencistów wojskowych oraz osób pobierających wojskowe renty rodzinne) pobierać podatek według obowiązującej skali podatkowej (w 2008 r. - 19%) uznając te świadczenia jako otrzymane ze źródła dochodów - emerytura lub renta, czy też właściwym jest uznanie, iż do świadczeń socjalnych (zapomóg pieniężnych