Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania, sposób dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich, prawo i termin obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich oraz konieczność odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w ewidencji VAT.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku VAT należnego w związku z udzielaniem Rabatów, określenie momentu obniżenia podstawy opodatkowania.
Obniżenie kwoty podatku naliczonego wynikającego z noty uznaniowej dokumentującej rabat pośredni.
Ustalenie czy premia pieniężna wypłacana na rzecz Aptek będzie stanowić rabat pośredni udokumentowany notą księgową oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Brak skutków w podatku VAT w przypadku otrzymywania środków pieniężnych przez Spółkę od dostawców zagranicznych w ramach przedstawionego modelu rabatu pośredniego
Brak możliwości korekty przez dostawcę zagranicznego podstawy opodatkowania w razie udzielenia rabatu pośredniego jego „niebezpośredniemu” kontrahentowi oznacza, że ten kontrahent będący podmiotem krajowym nie ma obowiązku obniżenia związanego z taką dostawą podatku naliczonego. Ponieważ Dostawcy zagraniczni nie będą dokonywać korekty (obniżenia podatku należnego) - gdyż pomiędzy Spółką a Dostawcami
Obniżenie podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w związku z udzieleniem rabatu pośredniego
Uznanie udzielonych przez Wnioskodawcę kierowcom/flotom Bonusu Wolumenowego, Bonusu Flotowego, Bonusu za udzielenie rabatu pasażerowi, Bonusu Zdarzeniowego i Bonusu Rezygnacyjnego oraz Dodatkowego Bonusu Wolumenowego dla wybranych Usługobiorców za opust obniżający wartość wynagrodzenia z tytułu świadczonych Usług, uznanie płatności dokonywanych na rzecz kierowców/flot z tytułu Akcji Promocyjnych, za
Uznanie udzielonych przez Wnioskodawcę kierowcom/flotom Bonusu Wolumenowego, Bonusu Flotowego, Bonusu za udzielenie rabatu pasażerowi, Bonusu Zdarzeniowego i Bonusu Rezygnacyjnego oraz Dodatkowego Bonusu Wolumenowego dla wybranych Usługobiorców za opust obniżający wartość wynagrodzenia z tytułu świadczonych Usług, uznania płatności dokonywanych na rzecz kierowców/flot z tytułu Akcji Promocyjnych, za
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego z tytułu udzielonego rabatu pośredniego oraz obowiązek obniżenia kwoty odliczonego podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości i terminu obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzieleniem rabatu pośredniego, jak również jego dokumentowania.
Rabat udzielany aptece przez dystrybutora leków, z pominięciem hurtowni, która jest sprzedawcą leków na rzecz apteki (sprzedaż: dystrybutor -> hurtownia -> apteka; rabat: dystrybutor -> apteka). Status czynności, dokumentowanie czynności, pomniejszenie podatku naliczonego przez aptekę.
Sposób dokumentowania otrzymywanych przez Wnioskodawcę od kontrahenta premii pieniężnych za osiągnięcie określonych umową obrotów kwartalnych.
Opodatkowanie i dokumentowanie premii pieniężnych (rabat, faktura korygująca, brak prawa do odliczenia).
Czy otrzymanie rabatu wolumenowego, związanego z realizacją głównie przez klientów Spółki określonego poziomu zakupów przy użyciu kart paliwowych, rodzi po stronie Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Opodatkowanie i dokumentowanie premii pieniężnych oraz odliczenie podatku naliczonego (rabat, faktura korygująca, brak prawa do odliczenia).
Opodatkowanie i dokumentowanie premii pieniężnych oraz odliczenie podatku naliczonego (rabat, faktura korygująca, brak prawa do odliczenia).
Opodatkowanie wypłacanych premii pieniężnych w sytuacji, gdy premie pieniężne są związane ze zrealizowaniem dostaw w konkretnie określonym przedziale czasowym (roku, półroczu, kwartale), a w zamian za ich udzielenie nie ma miejsca żadne dodatkowe świadczenie na rzecz dostawcy towarów, oraz gdy w zamian za udzielenie premii pieniężnych ma miejsca zobowiązanie do prowadzenia akcji o charakterze promocyjnym
Na podstawie not Spółka jest w stanie określić kwotę udzielonego aptekom rabatu finansowego i w związku z tym posiada prawo do obniżenia kwoty podatku należnego z tytułu udzielonego rabatu aptekom od zakupionych od hurtowni produktów leczniczych.
Czy wynagrodzenie z tytułu realizacji przedmiotowej umowy, jako sprzedaż usług przez kontrahenta, powinno być dokumentowane fakturą VAT z 22% podatkiem?
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona prowadzi działalność wydawniczą. W celu zwiększenia sprzedaży wydawanych gazet i czasopism organizuje konkursy i promocje z udziałem partnerów (tzw. współorganizatorów). W ich ramach zamieszcza w gazetach i czasopismach kupony rabatowe lub kupony uprawniające do nieodpłatnego nabycia towarów lub usług współorganizatora. W tym celu zawiera
Czy sprzedaż promocyjna podlega ograniczeniu do 25% przychodu jako reprezentacja i reklama i czy nie jest darowizną ?
Konieczność opodatkowania udzielonych stałym kontrahentom premii pieniężnych za terminowe i szybkie regulowanie neleżności pieniężnych oraz interpretacja pojęcia przekazania towaru w przypadku gdy podatnikowi nie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego.