Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z opłatami leasingowymi oraz wydatków bieżących związanych z utrzymaniem i eksploatacją przyczepy kempingowej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie przyczepy oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z jej użytkowaniem.
Skoro planowany zakup przyczepy kempingowej nie wykazuje ścisłego i jednoznacznego związku z wykonywanymi czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług, nie przysługuje Panu prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup przyczepy oraz koszty eksploatacyjne związane z jej użytkowaniem.
Brak konieczności złożenia informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu oraz rozliczenia podatku VAT w sposób przewidziany dla środków transportu w przypadku nabycia ciągników siodłowych
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu dot. zakupu ciągnika rolniczego, przyczepy, kosiarki wysięgnikowej wraz z głowicą koszącą oraz podstawa opodatkowania
prawa do częściowego odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w związku z zakupem przyczepy rolniczej, według proporcji VAT skalkulowanej na podstawie § 3 ust. 2 Rozporządzenia, braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w związku z zakupem traktora ogrodowego i kosiarki.
Czy namiot turystyczny dostawny zwany "dostawką" lub "przedsionkiem" ma być potraktowany jako sprzęt turystyczny, co jednocześnie umożliwia wybór ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako sposobu opodatkowania w wypadku handlu takim asortymentem?
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania współczynnika 80% przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku, zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży na rzecz najemcy oraz zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości uznania zawartych umów najmu za podatkowe umowy leasingu operacyjnego.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku dostawy przyczepy (towar określony co do tożsamości), czy w momencie wystawienia faktury, czy też w dniu, w którym nastąpi faktyczne wydanie pojazdu klientowi?
Czy zakupiona przyczepa jest pojazdem i czy można dokonać jednorazowej amortyzacji stosownie do zapisów art. 22k ust. 7 - 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zakupioną przyczepę Wnioskodawca może zaksięgować bezpośrednio 100% w koszty firmy i czy ten stanowi ten zakup uzasadniony niezbędny cel wykonywania działalności?
Czy istnieje obowiązek uiszczenia podatku od towarów i usług w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia używanych przyczep i naczep do samochodów lub ciągników siodłowych ?