Sposób rozliczenia wpłacanych wadiów z tytułu przetargów dotyczących sprzedaży nieruchomości.
Dotyczy podlegania opodatkowaniu dzierżawy Infrastruktury powstałej w ramach Inwestycji.
Ustalenie, czy i kiedy powstanie po stronie Powiatu obowiązek podatkowy z tytułu otrzymanego wadium.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działki.
Wybór w przetargu nabywcy nieruchomości następuje w momencie podpisania protokołu przeprowadzonego przetargu (protokół zawiera między innymi informację o imieniu, nazwisku i adresie albo nazwie lub firmie oraz siedzibie osoby wyłonionej w przetargu jako nabywca nieruchomości) i w tym momencie powstaje obowiązek podatkowy z tytułu wpłaconego wadium, w ramach przetargu dotyczącego sprzedaży nieruchomości
stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z zawarciem umowy sprzedaży udziału w nieruchomości w drodze przetargu.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium.
Jeżeli w przedmiotowej sprawie umowa pomiędzy Wnioskodawczynią a Spółdzielnią Mieszkaniową, dotycząca nabycia lokalu mieszkalnego, została jak wskazuje Wnioskodawczyni w przedstawionym zdarzeniu zawarta na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz stanowiła umowę ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia jego własności, to umowa ta nie podlegała opodatkowaniu
Zawarcie umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu oraz przeniesienia własności lokalu mieszkalnego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych nie podlega opodatkowaniu PCC
Jeżeli nabycie lokalu przez Wnioskodawczynię zostało dokonane w drodze umowy sprzedaży, notariusz jako płatnik prawidłowo pobrał podatek od czynności cywilnoprawnych. Jednakże jeśli Wnioskodawczyni zastosuje prawo do uchylenia się od skutków prawnych umowy sprzedaży nieruchomości, będzie mogła wystąpić od zwrot nadpłaconego podatku.
Czy, skoro podstawą czynności sprzedaży nieruchomości lokalowej stanowiącej własność Skarbu Państwa będzie art. 40a ustawy o lasach, czynność ta zostanie dokonana na podstawie przepisów o gospodarce nieruchomościami i w przedmiotowej sprawie będzie mieć zastosowanie art. 2 pkt 1 lit. g) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej Gwarantowi kwoty stanowiącej równowartość utraconego wadium
Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych przy umowie sprzedaży nieruchomości zawartej w drodze przetargu ograniczonego zorganizowanego na podstawie ustawy o lasach?
Skoro ustanowienie i przeniesienie własności lokalu nastąpi w trybie i na zasadach określonych w art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, to umowa ustanowienia i przeniesienia prawa odrębnej własności do lokalu mieszkalnego nie jest opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Umowa taka nie jest bowiem umową sprzedaży ani inną umową wymienioną w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniem oferty przetargowej.
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy wykonywaniu usług związanych z wykoszeniem i wygrabieniem porostów ze skarp cieków, ścinaniem krzaków ze skarp, ręcznym i mechanicznym odmuleniem dna cieków oraz rozplantowaniem urobku po mechanicznym odmuleniu? PKWiU 81.30.10.0.?
Czy zbycie w drodze umowy sprzedaży na rynku wtórnym używanego lokalu niemieszkalnego przez osobę fizyczną po dwóch latach od objęcia tego lokalu w posiadanie jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług (VAT), czy podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy prawidłowe jest stanowisko, że umowa zawierana w trybie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (t.j. Dz. U. Nr 119 z 2003 r. poz. 1116 ze zm.) stanowi podstawę do pobrania podatku od czynności cywilnoprawnych a przedmiot umowy nie jest opodatkowany podatkiem od towarów i usług?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych ustanowienia i przeniesienia prawa odrębnej własności do lokalu mieszkalnego.