Czynności sprzedaży wierzytelności w ramach sekurytyzacji będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Skoro zwrotne przeniesienie wierzytelności nie będzie dokonane na podstawie odrębnej umowy, w szczególności wymienionej w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, to zwrotne przeniesienie wierzytelności nie będzie opodatkowane
Podatek od towarów i usług, który dotyczy nieuznania zawarcia umowy przelewu wierzytelności w łącznej wysokości i wierzytelności warunkowych za usługę opodatkowaną podatkiem od towarów i usług.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy przelewie wierzytelności oraz czy zmiana wierzytelności ze spornej na bezsporną wpływa na podstawę opodatkowania i konieczność dopłaty podatku.
O ile istotnie omawiane czynności sprzedaży wierzytelności (w ramach opisanego we wniosku Odkupu wierzytelności) będą objęte regulacjami ustawy o podatku od towarów podatkiem od towarów i usług (jako opodatkowane tym podatkiem bądź z niego zwolnione), to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skoro nabycie wierzytelności wymagalnych, wierzytelności niewymagalnych oraz wierzytelności dochodzonych na drodze sądowej jako „wierzytelności trudnych” nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, to umowa sprzedaży dotycząca ww. wierzytelności będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności
Czy należności uzyskane od Leasingobiorców oraz Pożyczkobiorców i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 updop, a w konsekwencji, czy należności te nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Opisana we wniosku usługa sekurytyzacji – i tym samym dokonywane w jej ramach na podstawie umowy sprzedaży nabycie wierzytelności – będzie podlegała uregulowaniom ustawy o podatku od towarów i usług; czynności sprzedaży będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Z interpretacji w zakresie podatku od towarów i usług wynika, że opisane czynności świadczone pomiędzy Stronami (usługa nabycia wierzytelności) na podstawie umowy w sprawie sprzedaży wierzytelności, będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W związku z powyższym, do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Opodatkowanie świadczeń wykonywanych przez oddział w Polsce na rzecz Centrali lub innego oddziału, w tym będących uczestnikiem podatkowych grup VAT w kraju swojej siedziby.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu - w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - z tytułu dokonanej sprzedaży nieruchomości: ‒ zapłaconej części ceny odpowiadającej wysokości nabywanego udziału, ‒ nominalnej wartości wierzytelności, które wygasły w wyniku przeniesienia prawa własności nieruchomości w ramach datio in solutum (wartość długu), ‒ wydatków
Czy opisane w powyższym stanie faktycznym przelewy wierzytelności nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2016 r. oraz poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2017 r.
różnice kursowe z tytułu zaciągnięcia denominowanej w EUR pożyczki otwartej, udzielanej w transzach
różnice kursowe z tytułu przekazania długu za wynagrodzeniem oraz zaciągnięcia denominowanej w EUR pożyczki otwartej, udzielanej w transzach
Transakcja, której przedmiotem jest zbycie wierzytelności własnej, nie stanowi dostawy towarów ani odpłatnego świadczenia usługi w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. Pozostaje ona zatem poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Wnioskodawca nie będzie podatnikiem podatku VAT z tytułu wniesienia odsetek aportem do spółki komandytowej, bowiem czynność zbycia wierzytelności własnych nie mieści się w definicji odpłatnej dostawy towarów ani odpłatnego świadczenia usług, podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT. Pozostaje ona zatem poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT.
Czy Spółka może nie otrzymać zwrot VAT pomimo spełnienia warunków wynikających z art. 86 i art. 87 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług, na skutek opłacania faktur za roboty budowlane bezpośrednio na konta podwykonawców w oparciu o zawarte przez Generalnego Wykonawcę z podwykonawcami umowy przelewu wierzytelności?
152061 Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług pośrednictwa finansowego, dotyczy windykacji należności nabytej na podstawie przelewu powierniczego.
Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług pośrednictwa finansowego.
Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług pośrednictwa finansowego, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT przy usłudze windykacji nalezności nabytej na podstawie przelewu powierniczego.