Prawo do odliczenia podatku VAT w sytuacji, gdy zgłoszenia celnego towarów dokonuje Spółka lub agencja celna/przewoźnik działający na podstawie upoważnienia Spółki, oraz w sytuacji, gdy zgłoszenia celnego towarów dokonuje eksporter lub agencja celna/przewoźnik działający na podstawie upoważnienia eksportera.
Uznanie za koszt uzyskania przychodu wydatku poniesionego przez Spółkę na zapłatę zobowiązania w podatku VAT tytułem solidarnej odpowiedzialności Spółki, jako przedstawiciela podatkowego.
W sytuacji, gdy zobowiązanie podatkowe stało się zaległością podatkową Klientów, również odpowiadają Państwo solidarnie za naliczone odsetki za zwłokę od tej zaległości.
Obowiązki płatnika w związku z wydaniem nagród uczestnikom programu motywacyjnego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez małoletnie dziecko.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem noclegów dla pracowników mobilnych.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zapłaconego na podstawie decyzji organu celno-skarbowego.
W zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wypłatę bonusów pieniężnych.
1. Czy Wnioskodawca nie posiada na terytorium Polski zagranicznego zakładu, w związku z działaniem: - Spółki Y Sp. z o.o., - Spółki X PL? 2. Czy Wnioskodawca prawidłowo alokuje do zakładu przychody z tytułu wykonywania przez zakład czynności pośrednictwa w sprzedaży produktów oraz koszty związane z nabyciem usług pośrednictwa w sprzedaży świadczonych przez X PL? 3. Czy koszty związane z nabyciem usług
czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w rozumieniu art. 5 UPO Polska-Łotwa, w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego, Wnioskodawca nie posiada zakładu w Polsce w rozumieniu ustawy o CIT, i tym samym dochód Wnioskodawcy z działalności prowadzonej w Polsce we współpracy ze Spółką powiązaną nie podlega opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 7 UPO Polska-Łotwa?
posiadanie w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, brak obowiązku ustanowienia przedstawiciela podatkowego, opodatkowanie usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Czy wynagrodzenie przedstawicieli nieruchomości Wnioskodawca prawidłowo wykazuje jako przychód, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, niepodlegający zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 17 ww. ustawy?
zwolnienie od podatku usług polegających na realizowaniu spektakli teatralnych opisanych, oraz usług polegających na prowadzeniu warsztatów teatralnych i artystycznych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy, niewliczania do limitu obrotów określonych w art. 113 ust. 1 przychodów zwolnionych od podatku.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym czynności wykonywane przez K. AG lub K. PL na terytorium Polski nie prowadzą do uznania, że Wnioskodawca posiada w Polsce zagraniczny zakład podatkowy (z ang. permanent establishment) w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 Konwencji?
Możliwość stosowania procedury uproszczonej rozliczania podatku z tytułu importu towarów przy spełnieniu warunków, o których mowa w art. 33a ust. 1 ustawy.
w zakresie prawa do odliczenia zapłaconego podatku naliczonego z tytułu importu towarów przez przedstawiciela bezpośredniego
W zakresie przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z dokumentów celnych przez przedstawiciela pośredniego.
Ponieważ importowane towary nie są konsumowane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przesłanki zastosowania art. 86 ust. 1 ustawy o VAT nie zostały spełnione. Zatem stanowisko Wnioskodawcy mówiące, że przysługuje mu prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony tytułem importu towarów wynikającego z decyzji organu celnego w sytuacji zapłaty różnicy pomiędzy podatkiem
w zakresie prawa do odliczenia zapłaconego podatku naliczonego z tytułu importu towarów przez przedstawiciela pośredniego
w zakresie prawa do odliczenia zapłaconego podatku naliczonego z tytułu importu towarów przez przedstawiciela bezpośredniego
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem owoców i warzyw oraz w zakresie braku obowiązku naliczenia podatku VAT z tytułu wystawienia owoców i warzyw celem spożycia przez pracowników i kontrahentów.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania udostępnienia Przedstawicielom składników majątkowych, tj. m.in. telefonów komórkowych, samochodów oraz laptopów w celu świadczenia usług w zakresie realizacji polityki handlowej i marketingowej