Złożenie wniosku w Urzędzie Skarbowym o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe wygasło w skutek przedawnienia, nie spowoduje odnowienia obowiązku podatkowego.
Obowiązek informacyjny po stronie banku w związku z przedawnieniem roszczenia.
Obowiązki płatnika w związku z umorzeniem nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych.
W zakresie stwierdzenia przedawnienia zobowiązań podatkowych w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu umów pożyczek zawartych w 2010 r.
Prawo do przenoszenia, wykazywania i rozliczania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w kolejnych okresach rozliczeniowych.
Prawo do korekty podstawy opodatkowania, podatku należnego oraz korekty deklaracji podatkowej za miesiąc grudzień 2018 r. w związku z wystawioną 12 grudnia 2018 r. fakturą korygującą.
Ustalenie momentu powstania zobowiązania podatkowego z tytułu wykonanych prac oraz przedawnienie tego zobowiązania.
W zakresie ustalenia czy przysługiwało odliczenie podatku VAT w okresie od stycznia 2013 r. do listopada 2016 r., jeśli nie otrzymywali Państwo faktur VAT i nie dysponowali nimi oraz czy przysługuje Państwu odliczenie podatku VAT od zasądzonych kwot brutto w wyroku.
Nabycie spadku z 1987 r. - zastosowanie odpowiednich przepisów - bieg przedawnienia, odnowienie obowiązku podatkowego
Czy Spółka, zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ma prawo do pomniejszenia przychodów podatkowych za 2016 r. o kwotę 252.505,03 zł za roboty dodatkowe wykonane na rzecz Szpitala na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w (…) z dnia 24 listopada 2016 r. oddalającego powództwo Spółki o zapłatę za roboty dodatkowe?
W zakresie kwestii prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wystawionej faktury przez kontrahenta.
Czy w związku z niezgłoszeniem do urzędu skarbowego nabycia spadku, zobowiązanie podatkowe się przedawniło?
1) Czy w zeznaniach rocznych (za rok 2022 i lata kolejne) Spółka będzie mogła (przy założeniu, że osiągnie przychód podatkowy) dokonywać odliczenia kwoty podatku uiszczonego od otrzymanych w latach 1997-2007 dywidend od kwoty wykazanego w tych zeznaniach podatku dochodowego? 2) Czy poza stratami podatkowymi istnieją inne ograniczenia (np. czasowe) wykluczające możliwość skorzystania z prawa do odliczeń
Czy złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe wygasło wskutek przedawnienia, spowoduje odnowienie obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn poprzez uznanie przez organ podatkowy złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia za „powołanie się na fakt nabycia” w myśl art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Opodatkowanie i dokumentowanie fakturą Roszczeń i Kosztów gwarancji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Wnioskodawca nie ma prawa do zwrotu podatku VAT od nieruchomości nabytej 29 kwietnia 1999 r., ponieważ upłynął termin, o którym mowa w art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej.
Skutki podatkowe nabycia przez Wnioskodawczynię tytułem zasiedzenia udziału w nieruchomości oraz skutki podatkowe nabycia przez spadkodawczynię Wnioskodawczyni tytułem zasiedzenia udziału w nieruchomości jeżeli Wnioskodawczyni nie zgłosiła do tej pory do opodatkowania nabycia spadku a treść art. 6 ust. 4.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z duplikatu faktury, terminu dokonania ww. obniżenia kwoty podatku należnego oraz prawa dokonania korekty deklaracji podatkowej
w zakresie prawa do dokonania korekty deklaracji VAT-7 za miesiąc sierpień 2015 r. i odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury końcowej otrzymanej od XYZ
Czy w opisanej sytuacji zastosowanie znajduje art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2007 r. i tym samym fakt wystąpienia przez Wnioskodawczynię z wnioskiem o wydanie zaświadczenia, o którym mowa w art. 19 ust. 6 ww. ustawy nie będzie stanowić podstawy prawnej do powstania ponownego obowiązku podatkowego?
Nabycie przez Wnioskodawcę nieruchomości tytułem zapisu zwykłego i niezłożenie do właściwego urzędu skarbowego zeznania podatkowego o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych po uzyskaniu prawomocnego orzeczenia, nie oznacza definitywnie, że dla Wnioskodawcy nie powstanie już nigdy obowiązek podatkowy w związku z tym nabyciem. Obowiązek taki w ww. zakresie zgodnie z powołanymi przepisami powstanie z chwilą
że Wnioskodawca obecnie nie jest zobowiązany do uiszczenia podatku od spadków i darowizn w związku z nabyciem spadku. Jednakże z uwagi na zapis art. 6 ust. 4 zdanie drugie ustawy o podatku od spadków i darowizn Organ nie może podzielić stanowiska Wnioskodawcy i uznać je za prawidłowe
Czy Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek od spadków i darowizn z tytułu nabycia praw do spadku po rodzicach?