Określenie roli pomieszczeń przynależnych - tj. komórek lokatorskich i garaży - w ustaleniu podstawy opodatkowania; prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Podwykonawców.
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Nie ma powodu, by opodatkowaniu podlegała tylko część budynku, z której korzysta najemca, skoro Wnioskodawca oddał do użytkowania jego całość, gdyż na podstawie umowy najemca ma prawo do korzystania z całości budynku i za to prawo Wnioskodawca pobiera stosowny czynsz. Przy obliczaniu podstawy opodatkowania podatkiem od przychodów z budynków należy uwzględnić całą powierzchnię oddaną do używania na
W jaki sposób w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca powinien ustalać podstawę opodatkowania podatkiem od nieruchomości komercyjnych, obliczać kwotę podatku i potrącać ją z kwotą zaliczki na CIT aby odbyło się to zgodnie z treścią art. 24b i art. 24c ustawy o CIT?
w zakresie ustalenia, czy obliczając podstawę opodatkowania podatkiem od przychodów z budynków na podstawie art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma obowiązek uwzględnić powierzchnię przeznaczoną na organizację we własnym zakresie targów i wystaw, czy tylko powierzchnię oddaną do używania (najmu) na postawie umów wynajmu oraz w jaki sposób określić udział oddanej do używania
Czy Wnioskodawca wynajmując swoim studentom, a także zewnętrznym najemcom powierzchnie użytkowe, będące częściami składowymi budynków wchodzących w skład jego majątku, spełnia warunki podlegania opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków, o których mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zobowiązany jest do obliczenia i zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia powierzchni użytkowej oraz stawki podatku VAT na świadczoną usługę w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.
Podatek od towarów i usług w zakresie dokumentacji oraz stawki podatku przy dostawie wody, którymi obciążany jest najemca.
Wnioskodawca stoi zatem na stanowisku, że ponoszone przez N/poniesione w przyszłości koszty prac projektowych (związanych z dostosowaniem najmowanych powierzchni dla celów świadczonych usług) a także związane z nimi koszty remontu, montażu urządzeń i wykończenia wnętrz w najmowanych obiektach oraz koszty nabycia sprzętu technicznego, w świetle przepisów ustawy o CIT powinny zwiększać wartość początkową
Przy obliczaniu powierzchni użytkowej lokalu i budynku na potrzeby ustalenia limitów, o których mowa w art. 41 ust. 12b ustawy, celem skorzystania z obniżonej stawki podatku VAT, Wnioskodawca winien do wyliczenia powierzchni użytkowych zastosować definicję zawartą w art. 4 ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. W związku z powyższym, w przedmiotowej sprawie, stanowisko Wnioskodawcy, stanowiące
Czy prawidłowym jest refakturowania tzw. mediów przez Wnioskodawcę przy zastosowaniu stawek podatku właściwych dla danej dostawy?
1. Jaka jest stawka VAT na montaż balustrad własnej produkcji w obiektach mieszkaniowych, zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym? 2. Jaka jest stawka VAT na montaż balustrad własnej produkcji w budynkach mieszkaniowych jednorodzinnych, których powierzchnia użytkowa przekracza 300 mL2 oraz lokali mieszkaniowych, których powierzchnia użytkowa przekracza 150 m2.
Podatek od towarów i usług w zakresie dokumentacji oraz stawki podatku przy dostawie wody, którymi obciążany jest najemca.
Stosowanie definicji powierzchni użytkowej oraz sposób jej wyliczania. Opodatkowanie zaliczki otrzymanej przed i po 1 stycznia 2011r. w związku z dostawą lokali i domów mieszkalnych.
prawo do odliczenia podatku naliczonego proporcjonalnie w stosunku powierzchni pomieszczenia na biuro do całkowitej powierzchni mieszkania
Podatek od spadków i darowizn w przedmiocie sposobu opodatkowania odziedziczonego udziału w nieruchomości.