Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki, w związku z otrzymaniem przez Spółkę udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Przejmującej (w następstwie przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego podziału przez wydzielenie Spółki Dzielonej),
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki, w związku z otrzymaniem przez Spółkę udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Przejmującej (w następstwie przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego podziału przez wydzielenie Spółki Dzielonej).
Czy w związku z Podziałem, z Dniem Podziału Wnioskodawca wstąpi na podstawie art. 93c Ordynacji podatkowej we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Spółki dzielonej pozostające w związku z przydzielonymi Wnioskodawcy w Planie Podziału składnikami majątku? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Ustalenie, czy Podział przez wyodrębnienie części działalności Zainteresowanej niebędącej stroną i przejęcie jej przez Wnioskodawcę, będzie wyłączony z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz czy Spółka przejmująca będzie miała obowiązek dokonania po Podziale ewentualnych korekt VAT, o których mowa w art. 91 ust. 1-8 w związku z art. 91 ust. 9 ustawy w odniesieniu do aktywów przejętych
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu przy odpłatnym zbyciu udziałów w Spółce Dzielonej w związku z podziałem Spółki Dzielonej oraz przy odpłatnym zbyciu udziałów w Spółce Przejmującej nabytych w związku z podziałem Spółki Dzielonej.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym po Podziale będzie On następcą prawnym i podatkowym Spółki Dzielonej w odniesieniu do Interpretacji otrzymanych przed Podziałem oraz będzie korzystał - na zasadach określonych w art. 14k-14m Ordynacji Podatkowej w takim zakresie, w jakim przysługiwałaby ona Spółce Dzielonej - z pełnej ochrony prawnej wynikającej z otrzymanych Interpretacji
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu przy odpłatnym zbyciu udziałów w spółce przejmującej nabytych w związku z podziałem (nieproporcjonalnym) spółki dzielonej.
Uznanie, że zbycie Oddziału X w ramach podziału przez wydzielenie nie podlega opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Możliwość zachowania przez Strony prawa do zwolnienia od akcyzy olejów i preparatów smarowych, nabytych przez Nabywcę od Wnioskodawcy, w celu zużycia do produkcji energii elektrycznej
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu w związku z Podziałem oraz objęciem przez X. udziałów w Spółce Przejmującej po stronie X. (jako wspólnika Spółki Dzielonej będącego osobą prawną) nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Wydzielana Część Przedsiębiorstwa Spółki Dzielonej oraz Część Przedsiębiorstwa pozostająca w Spółce Dzielonej stanowią dwie zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT i w związku z tym u Wnioskodawcy nie powstanie przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8ba ustawy o CIT w postaci ustalonej na dzień poprzedzający Dzień Podziału wartości emisyjnej udziałów Spółki
‒ Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przed dniem podziału, dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług przed podziałem, a związanych z ZCP Wydzielanym, w sytuacji gdy prawo do odliczenia podatku naliczonego powstanie w dniu podziału lub po dniu podziału, ‒ prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych w dniu lub po dniu
Wyodrębniony zespół składników majątkowych i niemajątkowych stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a jego przeniesienie do spółki przejmującej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Wskazanie, który z podmiotów będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego w stosunku do faktur wystawionych na Spółkę dzieloną w dniu lub po dniu podziału.
przeniesienie własności Nieruchomości i nakładów na Nieruchomość przez Spółkę dzieloną na rzecz Spółki B.
Czy w związku z podziałem spółki kapitałowej przez wydzielenie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT czynności przeniesienia składników majątku w ramach podziału przez wydzielenie Wnioskodawcy.
w zakresie ustalenia czy na podstawie art. 93c § 1 i § 2 ustawy Ordynacja podatkowa Spółka Przejmująca będzie ponosiła odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe Spółki Dzielonej, związane ze składnikami majątku przydzielonymi jej w Planie Podziału, które nie uległy konkretyzacji do dnia podziału i tym samym Spółka Dzielona nie będzie ponosiła odpowiedzialności za te zobowiązania.
skutków podatkowych dotyczących obowiązku podatkowego, prawa do odliczenia podatku naliczonego, wystawiania faktur w związku z wydzieleniem zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania wyodrębnionych ze spółki składników majątkowych i niemajątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia od opodatkowania czynności zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa .