Koszty poniesione na studia podyplomowe jako wydatki stanowiące podatkowe koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy możliwości zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie form podnoszenia kwalifikacji przez Współpracowników.
Przychód z tytułu uczestnictwa pracowników (oddelegowanych na okres kadencji do zarządu zakładowej organizacji związkowej) w szkoleniu pn. (…) będzie zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy od podatku dochodowego od osób fizycznych. W konsekwencji, nie będziecie Państwo zobowiązani do obliczenia, pobrania zaliczki i zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika – podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracowników.
Wydatki poniesione na pokrycie opłat za studia zatrudnionego przez Wnioskodawcę studenta kierunku lekarskiego nie można uznać za koszty uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
obowiązki płatnika w związku z wypłatą dodatkowego świadczenia na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem kosztów na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników.
1) Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika a miejscem pracy lub siedzibą Spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie
Pokrywanie przez Wnioskodawcę (pracodawcę) kosztów związanych z zakwaterowaniem i wyżywieniem pracowników-praktykantów, w związku z odbywanym przez nich szkoleniem zgodnie z przepisami Kodeksu pracy na podniesienie kwalifikacji zawodowych pracownika, stanowić będą przychód tych pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy, zwolniony jednakże z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Zastosowanie zwolnień przedmiotowych (art. 21 ust. 1 pkt 90, art. 21 ust. 1 pkt 26).
Czy sfinansowanie studiów podyplomowych pracownikowi stanowi jego przychód stosownie do art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy ma zastosowanie zwolnienie wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Kwota dofinansowania przez Wnioskodawcę, jako pracodawcę kosztów związanych z dokształcaniem nauczycieli, w postaci studiów podyplomowych oraz kursów kwalifikacyjnych odbytych za skierowaniem pracodawcy, które zostały wymienione w opisie zdarzenia przyszłego, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wobec tego Wnioskodawca
Czy wykupiony kurs prawa jazdy będzie stanowić przychód dla pracownika?
Czy zwrot kosztów opłaty za studia oraz kosztów związanych z zagraniczną podróżą w celu uczestnictwa w obowiązkowych wykładach związanych ze studiami, który ma zostać dokonany na rzecz Pracownika (na podstawie wcześniejszych ustaleń dokonanych pomiędzy pracodawcą a pracownikiem) po zakończeniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, korzysta ze zwolnienia podatkowego określonego w treści art. 21 ust.
Czy Wnioskodawczyni może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej opłaty za studia współpracownika?
Czy w związku ze sfinansowaniem przez Wnioskodawcę kosztu szkolenia przedstawicieli organizacji związkowych, będących pracownikami Wnioskodawcy, w zakresie zagadnień związanych z działalnością Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, Wnioskodawca był zobowiązany, na podstawie art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych
Czy pracodawca postąpił prawidłowo, odprowadzając zaliczkę na podatek dochodowy?