Określenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu odsetek od udzielanych pożyczek.
Czy otrzymane odsetki potwierdzone fakturami VAT będą korzystać ze stawki zwolnionej na podstawie art. 43 ust.1 pkt 38 ustawy o VAT.
Czy w przypadku zawarcia przez Spółkę i wspólnika w przyszłości umów pożyczek z uwzględnieniem tego, że przedmiotem działalności Spółki nie jest i nie będzie działalność finansowa, w tym udzielanie pożyczek i kredytów, a zawarte umowy pożyczek będą przewidywać dla Spółki wynagrodzenie w postaci oprocentowania, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT i czy jednocześnie Spółka będzie korzystać ze
1. Czy udzielenie pożyczek przez spółkę X sp. z o.o. spółce Y sp. z o.o., należy rozumieć jako wykonanie świadczenia do podmiotu powiązanego w związku z prawem do udziału w zysku, a w efekcie należy uznać wypłatę pożyczki celowej za tzw. ukryty zysk podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 28m ustawy o CIT? 2. Czy spłata zobowiązania w postaci odsetek i transz
Czy umowa pożyczki pomiędzy Pożyczkodawcą)a Pożyczkobiorcą jest objęta zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług i jednocześnie zwolniona od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Ustalenie czy udzielenie nieoprocentowanej pożyczki podmiotowi powiązanemu spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w CIT na zasadach ogólnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości, której własność została przeniesiona na pożyczkodawcę (zgodnie z umową) w związku z niewykonaniem przez pożyczkobiorcę ciążącego na nim obowiązku zwrotu pożyczki.
Zwolnienie z opodatkowania odsetek otrzymanych z tytułu nieterminowej spłaty należności.
Opisane we wniosku umowy pożyczki partycypacyjnej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów Spółki na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 13d) ustawy o CIT odsetek wypłacanych Pożyczkodawcy.
Wnioskodawca, aby mógł skorzystać z obniżonej 5% stawki podatku wynikającej z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, powinien zastosować przepisy tej umowy nie w odniesieniu do niemieckiej spółki komandytowej lecz wspólników tej spółki pod warunkiem dochowania należytej staranności i posiadania stosownych certyfikatów rezydencji podatkowej konkretnych wspólników spółki komandytowej
Zawarcie umowy subrogacji pożyczki (zmiany pożyczkodawcy) nie spowoduje powstania obowiązku z tytułu podatku u źródła i Spółka nie będzie zobowiązana do obliczenia, pobrania oraz wpłacenia do organu podatkowego podatku u źródła z tytułu wypłacanych odsetek na rzecz Nowego Pożyczkodawcy, które zostały naliczone przed przeprowadzeniem subrogacji oraz tych, które zostaną naliczone po zawarciu umowy subrogacji
Spółka z tytułu udzielonych w przeszłości pożyczek, jak i pożyczek które dopiero planuje udzielić na zasadach opisanych w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym występuje w roli podatnika VAT. W konsekwencji udzielanie przez Spółkę pożyczek stanowi odpłatne świadczenie usług w myśl art. 8 ust. 1 ustawy VAT, z tytułu którego wynagrodzenie w postaci odsetek, na mocy art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy VAT korzysta
Czy brak wypłacenia akcjonariuszom oprocentowania pożyczek: - na skutek utraty prawa do otrzymania tego oprocentowania przez pożyczkodawcę, - na skutek zwolnienia Wnioskodawcy z obowiązku wypłaty tego oprocentowania będzie skutkował obowiązkiem rozliczenia i uiszczenia przez Państwa Ryczałtu.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem usług pożyczkowych.
Skutki podatkowe przeniesienia na Wnioskodawcę wierzytelności w związku ze skorzystaniem z instytucji datio in solutum przez Pożyczkobiorcę.