Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunków bankowych.
Możliwości oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów powstałej straty w środkach pieniężnych.
Czy w okolicznościach przedstawionych powyżej, Wnioskodawca zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o CIT może dokonać korekty zmniejszającej przychód w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymał postanowienie z Prokuratury o umorzeniu śledztwa wobec niewykrycia sprawców przestępstwa. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów utraconych w wyniku oszustwa środków wpłaconych na rzecz dostawcy.
Opodatkowania stawką VAT 0% wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów - dostawa do oszusta.
Czy sytuacje opisane (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe wydania towaru podmiotowi podszywającemu się pod kontrahenta.
Obowiązek rozpoznania przychodu podatkowego związanego z wydaniem towaru osobie podszywającej się pod kontrahenta oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej w wyniku oszustwa.
Braku możliwości ponownego złożenia deklaracji i zapłaty akcyzy przez nabywcę samochodu osobowego, w sytuacji gdy sprzedawca tego samochodu złożył deklarację ale nie uiścił należnej akcyzy.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów środki, które utracił na skutek oszustwa ? Czy Spółka może zaliczyć stratę do kosztów uzyskania przychodów w momencie umorzenia postępowania przez organy ścigania ?
Czy opisane sytuacje (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 updop?
Brak obowiązku zwrotu podatku VAT w związku z otrzymaniem faktur korygujących mimo braku zwrotu wpłaconych zaliczek.
Brak opodatkowania dokonanej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
W zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionej Straty w środkach pieniężnych będącej następstwem oszustwa.
Opodatkowanie dokonanej transakcji dostawy towarów na rzecz podmiotu podszywającego się pod Kontrahenta.
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca ma prawo do obniżenia przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z wydaniem postanowienia o popełnieniu przestępstwa przez podmiot podszywający się pod kontrahenta.
Opodatkowania dostawy dokonanej na rzecz podmiotu podszywającego się pod Kontrahenta oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w związku z opisanym w stanie faktycznym wydaniem towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta Wnioskodawca zobowiązany jest rozpoznać przychód podatkowy?