Skutki podatkowe związane z wypłatą przez spółkę komandytową zysków wypracowanych w okresie poprzedzającym uzyskanie przez tą spółkę statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych.
1. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu Ryczałtem? 2. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT?
Uregulowanie przez spółkę przekształconą zobowiązania do wypłaty zysków z lat ubiegłych.
Skutki podatkowe wynikające z przekształcenia Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę akcyjną przy opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek („estoński CIT”).
Możliwość rozliczenia „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem akcji banku.
Wypłacone na rzecz Wspólnika wynagrodzenie z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów Spółki nie będzie stanowiło dochodu (przychodu), który mieściłby się w jakiejkolwiek z wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o CIT kategorii dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zatem po stronie Wspólnika nie powstanie obowiązek podatkowy w Polsce w zakresie dobrowolnego umorzenia
1. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT? 3. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania
Wydanie interpretacji w zakresie skutków podatkowych wypłaty zysków na rzecz komandytariusza przez Spółkę komandytową.
W którym roku podatkowym powstanie po stronie sprzedającego przychód z tytułu sprzedaży udziałów, w przypadku gdy umowy z kupującymi zostały zawarte w dniu 26.09.2014 r., a cena sprzedaży została rozłożona w każdej z umów na trzy transze w terminach płatności: 01.10.2014 r., 01.10.2015 r., 01.10.2016 r. oraz z zawartym w umowach warunkiem, że Kupujący nabędzie udziały wymienione w § 4 ust. 2 pod warunkiem
Czy w okolicznościach wskazanego powyżej zdarzenia przyszłego, tj. w przypadku odkupienia od Wnioskodawcy przez zagraniczną spółkę kapitałową udziałów własnych w celu ich umorzenia (stanowiących składnik majątku otrzymanego w ramach likwidacji spółki jawnej) dochodem do opodatkowania po stronie Wnioskodawcy będzie przychód ze sprzedaży pomniejszony o koszty nabycia ww. udziałów odpowiadające wartości
Czy Wnioskodawca słusznie zapłacił podatek w wysokości 2 585,00 zł z tytułu dokonanej w dniu 24 października 2006 roku transakcji sprzedaży akcji nabytych przed dniem 1 stycznia 2004 roku?
Czy Wnioskodawca jako osoba, która nabyła akcje w ofercie publicznej jest zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu zbycia przedmiotowych akcji, co najmniej w odniesieniu do akcji nabytych przed 2004 rokiem?
Czy sprzedaż akcji pracowniczych C. i R. W. S.A nabytych od Skarbu Państwa na podstawie nieodpłatnej umowy zawartej w dniu 13.02.2002 r. na dzień 30.05.2005 r. była opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
117250 Czy przysporzenie majątkowe uzyskane w związku z realizacją przyznanych praw (opcji na akcje) poprzez nabycie akcji po cenie historycznej i ich jednoczesna sprzedaż po cenie bieżącej stanowi przychód z kapitałów pieniężnych? 1471/DPF/415/31/06/PP, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy czynność zamiany udziałów w spółkach z o.o. , gdzie uzyskałem większą nominalnie wartość przy równowartości rynkowej zamienionych praw majątkowych, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w zeznaniu podatkowym za rok 2005 mogę odliczyć od dochodu osiągniętego na giełdzie polskiej straty poniesione na giełdzie zagranicznej w latach 2003 i 2004?