Czy prawidłowo, jako jeden ze współmałżonków wskazany do odprowadzenia podatku, Wnioskodawca dokonał opodatkowania przychodu z tytułu udostępnienia nieruchomości (działki 677 i 853) w formie zryczałtowanego podatku dochodowego?
Czy w latach 2013-2014 Wnioskodawczyni winna być płatnikiem zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych, czy płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca miał prawo wyboru opodatkowania uzyskiwanych dochodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nowo założonej działalności w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej?
Opodatkowanie zbycia w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) praw do znaków towarowych, w tym praw ochronnych
Zasady opodatkowania dodatkowych opłat za dostarczanie wody, odprowadzanie ścieków, opłat za zagospodarowanie odpadów komunalnych przy najmie lokalu użytkowego.
Czy otrzymane wynagrodzenie za ustanowienie prawa użytkowania nieruchomości można opodatkować podatkiem ryczałtowym w wysokości 8,5%?
Opodatkowanie transferu czasowego i definitywnego zawodników do innych klubów sportowych
Opodatkowanie wpłat mieszkańców partycypujących w kosztach budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
Czy właściwym było zaprowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów i rozliczanie uzyskiwanych dochodów wg skali podatkowej od następnego dnia od uzyskania przychodu, który wykluczał Wnioskodawcę z opodatkowania ryczałtem ewidencyjnym, czy też wyłączenie powinno się zastosować z końcem miesiąca, w którym uzyskano przychody wykluczające z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych
Czy koszty związane z obsługą kredytu czyli prowizja związana z przyznaniem kredytu oraz odsetki od kredytu Wnioskodawczyni, może ująć jako koszty uzyskania przychodu?
Opodatkowanie dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze darowizny.
opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej na zasadach ogólnych w sytuacji kiedy towar jest transportowany przez trzeci w kolejności podmiot biorący udział w transakcji, moment i rozpoznanie WNT i WDT, dokumentowanie WDT
Czy w związku z faktem opodatkowania prowadzonej działalności w roku 2008 na zasadach ogólnych spowodowanym przekroczeniem kwoty limitu, w latach następnych tj. 2009 i 2010 na podstawie złożonego oświadczenia z dnia 21 grudnia 2006 r. podatnik może korzystać z opodatkowania osiągniętych przychodów w formie ryczałtu ewidencjonowanego?
Czy za miesiące październik 2008 r., listopad 2008 r. i grudzień 2008 r. Wnioskodawca miał prawo opłacać ryczałt od przychodów z działalności spółki cywilnej, czy też spółka powinna od 1 października 2008 r. założyć podatkową księgę przychodów i rozchodów i Zainteresowany powinien opłacać od tego momentu podatek wg zasad ogólnych?
1. Czy sprzedaż usługi polegającej na wykupie praw do udziału w licytacji podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy w przypadku sprzedaży wylicytowanych towarów po cenie niższej od ceny zakupu podstawę opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych stanowi cena sprzedaży?3. Czy koszt zakupionego towaru stanowi w całości koszt uzyskania
Czy w roku podatkowym 2008 oraz w latach podatkowych następnych ma Pani prawo do opłacania od dochodu uzyskiwanego z działalności gospodarczej podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach ogólnych?
1) Czy istnieje możliwość posiadania przez osobę fizyczną dwóch firm, z których jedna opodatkowana będzie na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego a druga na zasadach ogólnych? 2) Czy przychody z obu firm będą się sumować w rozliczeniu za dany rok podatkowy? 3) Jak w tej sytuacji należy prawidłowo rozliczać się z fiskusem? Czy każda z firm będzie osobno rozliczać się z podatku dochodowego?
Termin zapłaty podatku akcyzowego z tytułu wewnatrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego
Czy w związku z zaistniałą sytuacją Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia podatku dochodowego w 2007 r. i w latach kolejnych na zasadach przewidzianych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym?
W jakiej wysokości powstanie przychód podatkowy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport (nieruchomość gruntową), jeżeli wartość nominalna objętych udziałów będzie niższa od wartości rynkowej przedmiotu aportu?Czy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport w postaci nieruchomości, której wartość rynkowa przekracza nominalną wartość obejmowanych udziałów, po stronie Spółki powstanie strata podatkowa