działalność finansowa obrót papierami wartościowymi podatnik, obrót, współczynnik Struktury sprzedaży
W zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług w zakresie opieki medycznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
W zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu uzyskiwanego z tytułu wykonywania masażu kręgosłupa
braku obowiązku ewidencjonowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług weterynaryjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego
obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla usług naprawy pojazdów samochodowych
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla usług mediacji
Prawidłowość ustalania obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy.
w zakresie ustalenia czy obciążenie najemców lokali mieszkalnych położonych w budynkach wspólnot mieszkaniowych poniesionymi przez Wnioskodawcę kosztami za media, jest elementem usługi złożonej podlegającej zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT.
Czy słusznie Wnioskodawca uznał, że od dnia 1 stycznia 2013 r. będzie miał prawo skorzystać ze zwolnienia przewidzianego dla drobnych przedsiębiorców, w art. 113 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy zamiana nieruchomości w trybie art. 14 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami może być uznana w świetle przepisów ustawy o VAT za udzieloną kontrahentowi bonifikatę, powodującą obniżenie podstawy opodatkowania transakcji zamiany (art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług)?
w zakresie ustalenia obrotu z tytułu dostawy sprzętu komputerowego i świadczenia usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych oraz zwolnienia od podatku świadczenia usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych.
Mając na uwadze przedstawiony opis stanu faktycznego oraz własne stanowisko w sprawie, Spółka zwraca się z uprzejmą prośbą o potwierdzenie, że za pierwszy rok podatkowy po wprowadzonej w umowie Spółki zmianie należy uznać okres od 1 lipca 2007 r. do 31 grudnia 2008 r., a także że kolejne lata podatkowe rozpoczynają się 1 stycznia i kończą 31 grudnia.
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dopłata z tytułu wyrównania utraconych wpływów wynikających z honorowania uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów w sytuacji, gdy cennik i ulgi uchwalane są przez radę miasta w drodze uchwały a wysokość dopłaty ustalana była w zależności od ilości pasażerów (biletów), którzy skorzystali z bezpłatnych i ulgowych przejazdów oraz kwoty zmniejszenia
Czy kwoty dotacji otrzymywane przez Miejski Zakład Komunikacyjny od miasta J(...), stanowią obrót w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), i czy w związku z tym podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy otrzymana od Instytucji Wdrażającej dotacja rozwojowa stanowi obrót opodatkowany podatkiem VAT w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT?W jaki sposób Spółka ma udokumentować otrzymanie dotacji rozwojowej?
Czy w ramach tak pojętego prowadzenia działalności, czyli w ramach Umowy agencyjnej jest możliwa taka forma sprzedaży i czy nie stoi to w sprzeczności z przepisami prawa podatkowego?
Czy obciążanie kontrahentów Wnioskodawcy kosztami faktoringu należy uznać za odpłatne świadczenie usług (refakturowanie)?Jeżeli tak, to czy przy refakturowaniu należy ustalać podatek według stawki 22% od całości kwoty należnej od kontrahenta, czy przy refakturowaniu należy stosować stawki podatku wynikające z faktury faktora, tj. stawkę 22% odnośnie do części wynagrodzenia faktora, która dotyczy prowizji
Czy udzielanie pożyczek przez Wnioskodawcę jest działalnością gospodarczą i w związku z tym kwota odsetek będąca obrotem podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Czy przedmiotowe usługi korzystają ze zwolnienia od podatku VAT, a obowiązek podatkowy upływa z terminem zapłaty odsetek?
W jakim terminie podatnik jest zobowiązany rozpoczać ewidencjonowanie obrotu i podatku należnego przy użyciu kasy fiskalnej?